Chile Open: Kapounová porazila Macudairaovou

Jihoamerické město Santiago de Chile hostí tento týden další z turnajů seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Chile Open 2014, který patří do tzv. Challenge series s celkovou dotací 30.000 US dolarů. Čtyřdenní “miniturnaj“ vyvrcholí závěrečnými zápasy v neděli 13. dubna. Do Jižní Ameriky se vydaly i tři mladé české stolní tenistky – Karolína Mynářová, Barbora Kapounová, Veronika Tušlová, které v Chile doprovází reprezentační trenér juniorek Kamil Koutný.

Trojlístek českých hráček na Chile Open 2014 startuje ve dvouhře žen a ve dvouhře juniorek do 21 let. V obou disciplínách již skončily boje v kvalifikačních skupinách. Ve dvouhře žen vyhrála Karolína Mynářová skupinu 3, Barbora Kapounová byla ve skupině 2 na druhém místě a Veronice Tušlové patřila ve čtyřčlenné skupiny 6 třetí příčka. Všechny tři české stolní tenistky si zahrají hlavní soutěž.

V kvalifikaci dvouhry juniorek do 21 let si vedla skvěle sedmnáctiletá Barbora Kapounová, která vyhrála skupinu 1, když na její raketě skončila Japonka Šiho Macudairaová, 78. hráčka světového žebříčku žen! Karolína Mynářová i Veronika Tušlová skončily ve svých kvalifikačních skupinách na třetích místech.