Číňan Fan Zhendong ovládl Světový pohár mužů

Světová jednička ve finále porazila mistra světa Ma Longa

Očekávané vyvrcholení měl letošní Světový pohár mužů v čínském Weihai. Ve finále proti sobě nastoupily domácí hvězdy Fan Zhendong a Ma Long. Světová jednička Fan Zhendong po sedmisetové bitvě nakonec zvítězil a svým čtvrtým triumfem se v počtu prvenství na Světovém poháru vyrovnal svému krajanu Ma Linovi.

Zkušenější Ma Long měl už v semifinále veliké problémy s mladičkým Japoncem Tomokazu Harimotem. Prohrával 1:3 na sety, jenže pak dokázal vyrovnat a v rozhodujícím setu vyhrál 11:4. Naopak Fan Zhendong v boji o finále nedal sebemenší šanci Korejci Jang Woojinovi.

Zápas o bronzovou medaili přinesl druhou sedmisetovou bitvu dne, ve které už tentokrát Tomokazu Harimoto uspěl. Sice si oproti loňsku o jedno místo pohoršil, z výhry měl ovšem i tak obrovskou radost.

Vrcholem turnaje byl duel světové jedničky a trojky. Favorizovaný Fan Zhendong sice prohrál úvodní set, jenže pak nakročil k vítězství třemi vyhranými sety za sebou. Olympijský vítěz a úřadující mistr světa Ma Long ještě dokázal srovnat na 3:3, v rozhodujícím dějství byl však stále o krůček za svým soupeřem. V závěru odvrátil dva mečboly, ten třetí však pro Fan Zhendonga znamenal další vítězství na prestižním turnaji.

Všichni tři medailisté se už ve čtvrtek představí na dalším významném turnaji v Číně. V Zhengzhou startuje 19. listopadu Bank of Communications 2020 ITTF Finals. Hrát bude šestnáct nejlepších mužů a žen podle dubnového světového žebříčku (jediným omezením byl počet čtyř účastníků v každé kategorii z jedné země).

Světový pohár mužů, Weihai

Výsledky zápasů v play off

Semifinále: Ma Long (Čína) – Tomokazu Harimoto (Jap.) 4:3 (7,-3,-6,-8,8,6,4), Fan Zhendong (Čína) – Jang Woojin (Kor.) 4:0 (5,8,11,8. O 3. místo: Tomokazu Harimoto (Jap.) – Jang Woojin (Kor.) 4:3 (-7,-7,9,6,12,-6,5). Finále: Fan Zhendong (Čína) – Ma Long (Čína) 4:3 (-3,8,3,6,-7,-7,9).