Čtvrtfinále bylo pro ženský debl konečnou

Hana Matelová s Barborou Balážovou prohrály s Korejkami po vyrovnaném boji

Dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová na medaili ve čtyřhře žen na Czech Open v Olomouci nedosáhla. Prohrála ve čtvrtfinále s korejským párem Kim Hayeong, Lee Eunhye 1:3, postup mezi osm nejlepších dvojic je i tak směrem s boji o účast na ITTF World Tour Grand Finals úspěch.

Vyrovnaný souboj rozhodly maličkosti, pár výměn, ve kterých byly Korejky lepší nebo šťastnější. Kim Hayeong porazila Hana Matelová v prvním kole dvouhry, její spoluhráčka Lee Eunhye však pozvedla sílu asijské dvojice. „Hrály opravdu výborně, hlavně Lee hrála hodně dobře. My jsme předvedly velmi dobrý výkon, myslím, že můžeme být spokojené, jenže na vítězství to nestačilo. Soupeřky byly lepší v klíčových momentech. Je veliká škoda, že jsme prohrály první set, celou dobu jsme dotahovaly, pak odvrátily dva setboly, ale koncovku ovládly soupeřky. Bylo to prostě složité, ale náš výkon byl dobrý,“ hodnotila zápas Hana Matelová.

Do semifinále čtyřhry se probojovaly výhradně asijské páry. Nejblíže postupu byly Polky Natalia Bajorová s Natálii partykovou. V duelu s Japonkami Miu Hiranovou a Saki Shibatovou vedly v pátém setu 9:5, ovšem nakonec zápas prohrály. Do semifinále postoupily také Číňanky Gu Yuting a Mu Zi, které jsou jedinými čínskými medailistkami v deblových soutěžích na turnbaji.

Ve čtyřhře mužů vypadl první nasazený pár Ho Kwan Kit, Wong Chun Ting z Hong Kongu, který nestačil na Rakušany Daniela Habesohna a Roberta Gardose. V semifinále je trochu překvapivě i maďarský pár Nandor Ecseki, Adam Szudi. Mezi medailisty smíšené čtyřhry se pouze jeden z nejvýše nasazených párů. Rakouská dvojice Stefan Fegerl, Sofia Polcanová prošel přes čtvrtfinále hladce a vyzve v boji o finále Korejce Cho Daeseong a Shin Yubin.

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Kim Hayeong, Lee Eunhye (Kor.) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:1 (10,6,-11,9).