K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čtvrtfinále: Jižní Korea – Česko 3:0

Čtvrtfinále: Jižní Korea – Česko 3:0

Nad naše síly…
Čeští stolní tenisté podlehli ve čtvrtfinále MS Jižní Koreji 0:3 a budou hrát zítra, v neděli, o 5. až 8. místo. Toto jsme mohli v AWD-Domu v Brémách konstatovat zhruba po hodině a 20 minutách, kdy naši reprezentanti nastoupili na stůl číslo jedna. Prohráli jsme s druhým největším favoritem šampionátu a nutno uznat, že soupeř byl mnohem lepší. Však má také ve svém středu úřadujícího olympijského vítěze.

V historii světových šampionátů jsme se s jižními Korejci střetli dosud třikrát. V Tianjinu 1995 jsme prohráli 0:3, v Kuala Lumpur 2000 vyhráli 3:1 a v Ósace 2001 podlehli těsně 2:3, když Klásek měl na Oha mečbol do celého utkání. Vzpomínáte…
Oh Sang Eun, sedmý hráč světa a bronzový medailista z posledního MS v Šanghaji, byl opět při tom. Stejně tak Marek Klásek, který proti němu nastoupil hned v první dvouhře. Od samotného začátku spustil Oh na našeho reprezentanta palbu topspinů z obou stran. Je nesmírně rychlý nad stolem i v prostoru, navím na Korejce je nezvykle vysoký má velký dosah rukou. První dva sety Korejec vyhrál hladce, ve třetím se Klásek přece jen chytil, držel krok a měl dokonce dva setboly.
Jak se dalo očekávat, korejští trenéři nasadili proti Petrovi Korbelovi obranáře Joo Se Hyuk, protože vědí, že našemu hráči herně nesedí. Jenže v prvním setu to tak nevypadalo a Korbel tvrdým útokem, hlavně do behendové trávy, jasně vyhrál 11:4. Finalista MS 2003 z Paříže se však postupně rozehřál, z bekhendu létaly na Korbelovu polovinu nesmírně ostré čopy a pokud zahrál náš hráč do forhendu, čekal ho topspin s neméně ostrou rotací. Ve výměnách pak byl Joo velmi rychlý a důrazný. Proto další tři sety nabídly totožný scénář. Korbel začínal útočit do bekhendu, často několika topspiny za sebou, ale Korejec byl často úspěšný a náš hráč kazil superčopy. Míček do forhendu Joo vždy znamenal okamžitý jeho přechod do útoku a v něm také často dominoval.
Richarda Výborného čekal na „trojce“ olympijský vítěz Ryu Seung Min, momentálně osmý hráč světa. Korejec během celého utkání nepřipustil našeho hráče k nějaké větší aktivitě, výborně servíroval a okamžitě přecházel do útoku. Výměn moc diváci neviděli, protože Ryu na „atmových“ nohách zakončoval přesněji než český reprezentant.
Jižní Korea – Česko 3:0 (Oh Sang Eun – Klásek 3:0 (5,3,12), Joo Se Hyuk – Korbel 3:1 (-4,7,6,8), Ryu Seung Min – Výborný 3:0 (6,7,7).
Hlasy po utkání
Petr Korbel: „Věděl jsem, že to bude proti Joo velmi těžké. Tušil jsem, že proti mně nasadí právě tohoto obranáře a Ryu schovají dolů, protože s ním se mně daří. V prvním setu jsem měl dost štěstí a dal několik prasátek. V druhém měl štěstí zase on, ale byl potom celkově opravdu lepší.“
Marek Klásek: „Šel jsem do toho naplno, ale první dva sety mě smetl. Všechny servisy, i když jsem je měnil, mně hrát nakrátko. Jakmile otevřel hru, tak nebyl na nic čas. Oh byl ostrý jak břitva, jeho bekhend brutální. Výborně se pohyboval a neměl jsem šanci ho prohazovat.“
Richard Výborný: „Nikdy jsem s ním nehrál. Jeho silnou zbraní je servis a příjem. Podání mně dělalo velké problémy. Ryu měnil falše a k nějakým výměnám ani nedošlo. On hraje na dva, tři údery. Nedostal jsem se zkrátka do své hry, abych ho mohl bekhendem po lajnách eliminovat.“
Trenér Pavel Špaček: „Byl to nesmírně těžký soueř. Věděli jsme, že postaví nahoru obranáře Joo, aby nastoupil proti Korbelovi. Já jsem zkusil takový tah, ab sey Klásek pokusil porazit Oha a Korbel by udolal obranáře. To vůbec nevyšlo. Ale když si uvědomíme, že všichni jsou absolutní světová třída – Joo by byl mnohem výše na žebříčku, kdyby více jezdil na Pro Tour – tak výsledek odpovídá síle soupeřů. Bylo to nad naše možnosti. Pro tuto generaci kolem Korbela byl šampionát v Brémách vrcholem a čtvrtfinále je pro nás vynikající výsledek.“