Další medailový úspěch mladého českého deblu

Dvojice kadetů František Onderka, Radek Skála zvládla prověrku na MEJ skvěle

V polovině července se v Portugalsku uskuteční letošní mistrovství Evropy juniorů a kadetů. Český pár František Onderka, Radek Skála prakticky celou sezonu dokazuje, že by mohl patřit k velkým nadějím české výpravy třeba i v bojích o medaile ve čtyřhře kadetů.

Svoji vysokou výkonnost čeští reprezentanti potvrdili na kvalitně obsazeném turnaji Polish Open, kde vybojovali bronzovou medaili. V boji o postup do semifinále přitom porazili druhý nasazený pár Oliver Both, Maksim Grebnev. V boji o postup do finále prohráli v pěti setech se svými velkými rivaly Maciejem Kubikem a Samuelem Kluczyckim z Polska.

Druhý český pár v soutěži kadetů Šimon Bělík, Tomáš Martinko došel až do čtvrtfinále, kde se musel sklonit před uměním německé dvojice Mike Hollo, Cornelius Martin. Stejně tak ve čtvrtfinále skončily naděje české dvojice ve čtyřhře kadetek. Kristýna Pěnkavová a Niamh Štricovou nestačily na nasazené jedničky Elizabet Abraamianovou, Jekaterinu Zironovovou.

Ve dvouhře se už českým kadetům a kadetkám vedlo o poznání hůř. V hlavní soutěži dokázal vyhrát jeden zápas pouze Tomáš Mastinko, ale i ten skončil ve třetím kole. Ostatní se s turnajem rozloužili o kolo dřív.

Polish Junior&Cadet Open, Wladyslawowo

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra kadetů, 2. kolo: Tomáš MARTINKO – Maksymilian Miastowski (Pol.) 3:2 (4,-9,8,-11,9), Maksim Grebnev (Rus.) – František ONDERKA 3:0 (10,9,9), Michal Malachowski – Radek SKÁLA 3:2 (-10,-10,10,9,9), 3. kolo: Felix Wetzel (Něm.) – Tomáš MARTINKO 3:2 (6,-9,-6,9,6).

Dvouhra kadetek, 2. kolo: Viola Phanová (Maď.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:1 (-8,7,8,9).

Čtyřhra kadetů, 2. kolo: Šimon BĚLÍK, Tomáš MARTINKO – Heorhi Kunats, Michail Tsyhanouski (Běl.) 3:1 (3,2,-3,9), František ONDERKA, Radek SKÁLA – Andrzej Kopecki, Jakub Krzywniak (Pol.) 3:0 (4,9,6), čtvrtfinále: Mike Hollo, Cornelius Martin (Něm.) – Šimon BĚLÍK, Tomáš MARTINKO 3:0 (5,8,3), František ONDERKA, Radek SKÁLA – Oliver Both (Něm.), Maksim Grebnev (Rus.) 3:0 (9,6,9), semifinále: Maciej Kubik, Samuel Kulczycki (Pol.) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:2 (8,11,-8,-10,1).

Čtyřhra kadetek, 3. kolo: Kristýna PĚNKAVOVÁ, Niamh ŠTRICOVÁ – Emilia Ryliskiteová, Kornelja Ryliskiteová (Lit.) 3:2 (-11,-6,9,8,11), čtvrtfinále: Elizabet Abraamianová, Jekaterina Zironovová (Rus.) – Kristýna PĚNKAVOVÁ, Niamh ŠTRICOVÁ 3:0 (7,4,7).