K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Deník z mistrovství světa družstev (3)


Posílám další zprávu okolo dění z mistrovství světa ve stolním tenisu v Malajsii.

Dnes jsem se společně s Nikolasem Endalem zúčastnil Kongresu světové stolně-tenisové asociace. O nejdůležitějších bodech programu jsem již informoval v předchozím článku. Přesto bych chtěl uvést i pár zajímavostí z NESCHVÁLENÝCH návrhů:

Například:
Změna povolené síly potahů – ze 4 na 4.25 mm.
,,Prasátko“ při servisu je součástí hry, tudíž by se mělo pokračovat ve hře.
Vyrábět rakety i z jiného materiálu než je dřevo, například plast, stlačený papír apod.

Zažili jsme též jednu úsměvnou záležitost. Do vedení ITTF byl mimořádně zvolen i zástupce hráčů, Vladimír Samsonov. Po kongresu jsme se společně s ním měli dostat zpět do našeho hotelu, ale neměli jsme jak. A proto ,,Vlady“ dostal první úkol, zajistit pro nás i pro sebe odvoz. Velmi rychle se mu to podařilo a dostal od nás pochvalu. Novou funkci si určitě zaslouží.

DSC00334_A

Odpoledne jsem také stihl zápas žen proti Brazílii. Děvčata celkem s přehledem vyhrála. Kluci očekávaně nestačili na čínské reprezentanty. A tak obě družstva před závěrečnými zápasy mají vyrovnané skóre 2-2, což osobně považuji za velice slušný výsledek, vzhledem k extrémně těžkým skupinám.

Diváků na jednotlivé zápasy chodí pramálo. Pravidelně se ovšem objevuje skupinka fandů ze Severní Koreje, která doslova až fanaticky povzbuzuje své krajany. Ti jsou dokonale hlídani ,,svými“, a to na každém kroku. Žádná konverzace s jinými národy, společně jen z hotelu do autobusu a z něho do haly. Neuvěřitelný režim.

Hodně lidí tady hovoří anglicky. Úřední řeč je sice malajština, ale vzhledem k tomu, že tato země je součástí Commonweathu, není se co divit. Navíc Malajsie teprve v roce 1957 získala nezávislost na Velké Británii. A proto se tady jezdí vlevo. Na některých komunikacích se platí mýtné, ale v dopravní špičce to stejně nepomůže. Zaplatí se poplatek, a pak se stojí v zácpě. Oficiální měnou je zde malajský ringgit, za jeden dostanete zhruba 6 korun.

Zítra je na programu další kongres, tentokráte evropské asociace ETTU. Během něho bychom měli podepisovat smlouvu ohledně pořádání podzimního evropského TOP 10 v Praze. Zkusím stihnout i zasedání Swaythling clubu, pokud nebude kongres příliš dlouhý. Informace z obou událostí samozřejmě též podám.

MS družstev 2016 v Malajsii, 1.března 2016

Zbyněk Špaček, předseda ČAST