Drama v Ostravě rozhodla až čtyřhra

Bez porážky prošel vyrovnaným duelem pouze domácí Ondřej Bajger

Přes čtyři a půl hodiny trval souboj třetího týmu tabulky TTC Ostrava 2016 s druhým KT Praha v utkání 15. extraligového kola. Po třech pětisetových bitvách a dalších dlouhých zápasech ho musela rozhodnout až závěrečná čtyřhra. A opět až v pátém setu.

Domácí skvěle začali, když Ondřej Bajger vybojoval pětisetovou bitvu s Martinem Olejníkem a pak hlavně Šimon Bělík porazil rovněž v pěti setech Bohumila Vožického. Hosté ovšem dokázali díky Tomáš Pavelkovi a Martinu Olejníkovi srovnat. Pak skvěle hrající Ondřej Bajger opět posunul blíže vítězství Ostravu, ovšem ve třetím pětisetovém zápase proti Felipe Olivaresovi zvedl vítězně ruce nad hlavu Bohumil Vožický. Na řadu přišla čtyřhra, ve které dvojice Ondřej Bajger, Felipe Olivares vedla už 2:0 na sety. Zkušený pár Bohumil Vožický, Tomáš Pavelka se nevzdal a vyrovnal. V rozhodujícím setu už opět dominovali domácí. Potřebovali sice celkem pět mečbolů, ale bitvu nakonec dotáhli do vítězného konce. Ostrava zvítězila nejtěsnějším rozdílem 4:3.

Havířov vyhrál v Hradci Králové nad Sokolem 4:1 a posunul se v tabulce na pozice pro play off. Poprvé v sezoně zaznamenal v utkání dva body Radim Bako. Poradil si hned v úvodu s Vlastimilem Bubnem a pak bez ztráty setu porazil i zkušeného Marka Kláska. Ten nevyzrál ani na Petra Davida a byl po utkání hodně zklamaný. Vynikající výkon předvedl také Martin Koblížek. Nejprve sice prohrál po pětisetové bitvě s domácí jedničkou Jakubem Crhou, ovšem z porážky se rychle oklepal a zařídil důležitý bod proti Vlastimilu Bubnovi.

Cheb se bez obranáře Šapošnikova není schopen dopracovat k většímu bodovému zisku. Potvrdil to i duel s Libercem, který měl stejný průběh, jako zbylé dva odehrané novém kalendářním roce. Dva body udělal bez větších problémů spolehlivě hrající Tomáš Tregler, jako spoluhráči však opět vyšli naprázdno. Hosté se po výhře 4:2 posunuli na čtvrté místo tabulky, domácí spadli na poslední místo.

Extraliga mužů 2019/2020

Výsledky utkání 15. kola

TTC Ostrava 2016 – KT Praha 4:3

Ondřej BAJGER – Martin OLEJNÍK 3:2 (8,-8,8,-9,12), Šimon BĚLÍK – Bohumil VOŽICKÝ 3:2 (9,-8,12,-5,7), Felipe OLIVARES – Tomáš PAVELKA 0:3 (-14,-3,-7), Šimon BĚLÍK – Martin OLEJNÍK 1:3 (-7,-10,8,-6), Ondřej BAJGER – Tomáš PAVELKA 3:0 (10,10,5), Felipe OLIVARES – Bohumil VOŽICKÝ 2:3 (-5,4,-8,4,-8), Ondřej BAJGER, Felipe OLIVARES – Tomáš PAVELKA, Bohumil VOŽICKÝ 3:2 (5,4,-7,-7,9).

SKST Cheb – SKST EUROMASTER Liberec 2:4

Tomáš TREGLER – Mohamed SHOUMAN 3:1 (8,-4,4,5), Jan ŽALOUDÍK – Jakub SEIBERT 1:3 (-8,9,-6,-8), Radek SKÁLA – Michal BLINKA 2:3 (8,-8,9,-9,-9), Jan ŽALOUDÍK – Mohamed SHOUMAN 0:3 (-9,-3,-8), Tomáš TREGLER – Michal BLINKA 3:1 (5,8,-7,3), Radek SKÁLA – Jakub SEIBERT 1:3 (-9,-0,8,-8).

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Charvát Baník Havířov 1:4

Vlastimil BUBEN – Radim BAKO 1:3 (-8,-4,7,-5), Marek KLÁSEK – Petr DAVID 0:3 (-5,-4,-7), Jakub CRHA – Martin KOBLÍŽEK 3:2 (-9,12,-10,2,5), Marek KLÁSEK – Radim BAKO 0:3 (-5,-5,-10), Vlastimil BUBEN – Martin KOBLÍŽEK 0:3 (-2,-3,-3).