Drama v Praze dopadlo lépe pro domácí KT

Tomáš Pavelka otočil rozhodující set proti Martinkovi a pomohl k první výhře ve čtvrtfinále play off

Nesmírně dramatický průběh mělo úvodní utkání čtvrtfinále Extraligy mužů mezi KT Praha a TJ Ostrava KST. Domácí už prohrávali 0:2 na zápasy, ovšem pak nastal obrat, Pražané srovnali a v dramatické koncovce pátého zápasu zařídil Tomáš Pavelka důležitou výhru. Ve druhé čtvrtfinálové sérii porazil HB Ostrov soupeře z Hodonína 3:1.

V Praze to dlouho vypadalo, že třetí tým po základní části nevstoupí do vyřazovacích bojů úspěšně. Mladí hráči Ostravy na své výrazně zkušenější soupeře vlétli s odhodláním a potřebnou dávkou sebevědomí. Tomáš Martinko porazil Martina Olejníka a pak vybojoval pětisetovou bitvu nad Tomášem Pavelkou i František Onderka. Až v souboji týmových trojek se skvěle rozjetý ostravský stroj zastavil. Martin Koblížek porazil Adama Štalzera a vykřesal naději pro domácí.

Martin Olejník sice s Onderkou prohrál první set, ale pak přece jen prodal své zkušenosti a stav utkání srovnal. V obrovskou bitvu se tak změnil rozhodující souboj mezi Pavelkou a Martinkem. Oba hráči získali postupně po dvou setech, takže celé utkání snad ani nemohlo být více dramatické. Martinko v pátém setu vedl už 7:3 a přinutil svého soupeře vzít si oddechový čas. Po něm se zkušený Pavelka uklidnil, méně chyboval a snížil postupně na 7:8. To byla chvíle pro oddechový čas hostující lavičky. Martinko sice po návratu ke stolu získal následující bod a byl jen dva míčky od vítězství, jenže jeho soupeř dokázal vyrovnat a pak dokonale využil za stavu 9:9 výhodu servisu. Třetím bodem posunul KT Praha blíž postupu do semifinále.

Nejlepší tým základní části splnil v úvodním čtvrtfinále roli favorita. HB Ostrov porazil Stavoimpex Hodonín 3:1. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a Tomáš Tregler na úvod s přehledem přehrál Michala Kadlčka. Pak splnil roli jedničky hostující Patrik Klos, ve čtvrtém setu odvrátil mečbol proti Dmitriji Prokopcovovi a nakonec vybojoval bod. Byl ovšem ze strany Hodonína poslední. Michal Obešlo bez ztráty setu porazil Štěpána Brhela a stejně si vedl i Tomáš Tregler v souboji s Patrikem Klosem.

Odvety těchto dvou čtvrtfinálových sérií jsou na programu ve čtvrtek, ve středu rozehrají boje o postup do semifinále TTC Enfireex Ostrava s Charvátem Havířov a SKST Cheb s TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledky čtvrtfinálových utkání

HB Ostrov – SKST Stavoimpex Hodonín 3:1

Tomáš TREGLER – Michal KADLČEK 3:0 (9,5,5), Dmitrij PROKOPCOV – Patrik KLOS 2:3 (-4,9,6,-10,-7), Michal OBEŠLO – Štěpán BRHEL 3:0 (6,8,4), Tomáš TREGLER – Patrik KLOS 3:0 (11,4,8).

KT Praha – TJ Ostrava KST 3:2

Martin OLEJNÍK – Tomáš MARTINKO 1:3 (-2,-9,10,-11), Tomáš PAVELKA – František ONDERKA 2:3 (-13,-7,9,2,-3), Martin KOBLÍŽEK – Adam ŠTALZER 3:0 (5,6,6), Martin OLEJNÍK – František ONDERKA 3:1 (-9,9,7,5), Tomáš PAVELKA – Tomáš MARTINKO 3:2 (11,-6,8,-6,9).