Družstva bez medaile

V pátek ve večerních hodinách se v Hluku dohrála soutěž družstev až do finále, které se bude hrát dnes večer. Ve finále družstev juniorů jsou Francie a Chorvatsko, juniorek Maďarsko a Rumunsko.

Nejblíže medaili ve družstev z našich byly juniorky B a junioři A. Jak to bylo s juniorkami už víme z předchozího článku. Junioři sehráli o postup do semifinále infarktové utkání s Chorvatskem, které ve skupině porazilo již naše béčko.
V prvním zápase nestačil Schwarzer na Kolarka a prohrávali jsme 0:1. Jančařík srovnal na 1:1 s Maglicem. V zápase trojek nedal Josipovic šanci Zlámalovi a opět jsme prohrávali, 1:2. Divácky určitě zajímavý zápas předvedli Luboš Jančařík s Kolarkem a po té Antonín Schwarzer s Maglicem. Luboš vyhrál první sadu 5, pak se ale Kolarek vzpamatoval a další dvě vyhrál 7 a 9. Luboš srovnal na 2:2 přesvědčivým výkonem ve čtvrtém setu, který vyhrál 3. Ani takto vyhraný set Kolarka nezlomil a nastalo drama v setu pátém. Luboš už prohrával 5:8, přišel jeho time out a po poradě s trenérem Kamilem Koutným obrátil stav na 9:8. Time out chorvatského hráče a po něm mečbol Kolarka. Luboš srovnával na 10:10, pak odvrátil jeho mečbol Kolárek a vzápětí svůj neproměnil. Naopak Lubošovi se to podařilo na svůj druhý mečbol a vyhrál 14:12. Do rozhodujícího zápasu nastoupil Schwarzer s Maglicem. Škoda prvních dvou setů, Tonda je prohrál dvakrát 9:11. Další dva sety byly v režii našeho hráče a přišlo drama opět v setu pátém. Tentokrát se štěstěna přiklonila na stranu Chorvatska a Tonda bohužel prohrál 13:15 v pátém setu a družstvo celé utkání 2:3.

„B“ družstvo skončilo celkově 17. V bojích o toto umístění porazilo nejdříve Lotyšsko 3:1, kde jedničkou je Matjes Burgis. Burgis získal spolu s naším Antonínem Schwarzerem na MEJ 2004 v Budapešti titul Mistra Evropy ve čtyřhře. Burgis také získal pro své družstvo v utkání s naším béčkem jediný bod, a to vítězstvím 3:1 nad Tomášem Treglerem. V druhém utkání o konečné 17. místo kluci porazili 3:0 Maďarsko B, které hrálo pouze ve dvou hráčích. Z našich si tedy zahrál pouze Michal Obešlo, který porazil 3:1 Daniela Kristona a Ivo Mikulec si po prvních dvou prohraných setech celkem lehce poradil s Attilou Vajdou.

Ve stejném pavouku o konečné umístění hrálo i „C“ družstvo, bohužel do finále s naším béčkem se neprobojovalo, podlehlo 2:3 Švédsku B. Aleš Pekárek už poznal vítězství na tomto turnaji a se Švédskem hned v prvním zápase získal další, zvítězil 3:1 nad Erikem Petterssonem. Švédi srovnali Andreasem Johanssonem, kterému vzdoroval v pěti setech Michal Hájek. Na trojce hrající Michal Zatřepálek bohužel neměl moc velkou šanci se Simonem Andressonem a prohrávali jsme 1:2. Své první individuální vítězství na turnaji si uhrál v následujícím zápase Hájek a stejně jako Pekárek porazil 3:1 Petterssona. Srovnáno na 2:2. Vítězství Švédů ale vybojoval svým druhým bodem Johansson, Pekárek mu byl sice vyrovnaným soupeřem, ale prohrál 1:3. Céčko juniorů skončilo na konečném 19.-24. místě.

Na rozdíl od „C“ družstva juniorů, céčko juniorek uhrálo vítězství. V utkáních o konečné pořadí kadetky porazily Turecko, stejným poměrem jako ve skupině áčko, 3:2. Ovšem do překvapení nebylo daleko. Aneta Kučerová sehrála naprosto vyrovnaný zápas se soupeřovou jedničkou Ali Meral Ildiz, hráčkou, která si 3:0 poradila s Kateřinou Pěnkavovou i Nikolou Roubalovou. Všech pět setů Anety s Turkyní bylo vyrovnaných, bohužel v pátém Aneta podlehla 10:12. V utkání o konečné 16. místo si „C“ družstvo neporadilo se Srbskem B. V utkání nastoupila místo Kučerové Tereza Štrofová. Jediný bod našeho družstva uhrála Matelová se Sladanou Krsdmanovic. Céčko skončilo na konečném 17. místě.