Dvě medaile z dvouher, šest ze čtyřher !!!

Dvě čtvrtfinálové účasti dokázaly naše juniorky přetavit ve dvě medaile. Iveta Vacenovská porazila Slovenku Kmotorkovou 4:2, Katka Pěnkavová v nervy drásajícím zápase Španělku Ramirez 4:3. Katka Pěnkavová postoupila do semifinále i ve čtyřhře s Francouzkou Grundisch a mixu s Jakubem Kleprlíkem. S medailí se vrátí i Tonda Schwarzer, který postoupil ve čtyřhře s Burgisem a mixu s Rumunkou Samarou a František Plaček ze smíšené čtyřhry s Polkou Partykou. Šestým medailovým párem je mix Iveta Vacenovská a Němec Baum. O hodnotě medailí se bude rozhodovat zítra v dopoledním semifinálovém bloku a doufejme i v odpoledním finálovém.

Iveta začala s Kmotorkovou výborně, k ničemu jí nepustila a vyhrála první set. Nepovedl se jí nástup do druhého setu, začala se rozčilovat a soupeřka snadno srovnala. Průběh třetího setu byl zpočátku vyrovnaný, postupně se však začala Iveta prosazovat. Čtvrtý set byl od Ivety opět hraný trochu nekoncentrovaně a Kmotorková toho využila a srovnala na 2:2. Od této chvíle jako by si Iveta uvědomila hrozící nebezpečí a bojovným výkonem bez výpadků zápas rozhodla.

Mnohem větší drama si pro české fanoušky připravila druhá čtvrtfinalistka – Katka Pěnkavová. Do zápasu s Ramirez vstoupila nebojácně, hrály pěkné dlouhé výměny. Za stavu 5:5 dostala dvě prasata a soupeřka jí rázem odskočila na 9:5 a set dohrála. V druhém setu začala Katka měnit rytmus hry a dostala se do vedení 10:5. Za tohoto stavu udělala dvě lehčí chyby, soupeřka se chytla a srovnala. V dramatické kocovce měla věšinou setboly Katka, set však vyhrála svým druhým proměněným setbolem Ramirez.
Promarněný druhý set poznamenal Katku v nástupu do třetho setu – rychle prohrávala 1:5, dokázala však otočit na 9:6 a set dohrála do vítězného konce. Vyrovnaný čtvrtý set vyhrála Katka, pátý v koncovce soupeřka.
Katka bojovala povzbuzována českými fanoušky. Problémy jí dělal především pohyb a forhendový topspin soupeřky. Sama bodovala aktivní hrou a změnou rytmu v momentě, když soupeřka tlačila ze střední zóny. Vyhrála šestý set a celý sedmý set vedla. Dokázala proměnit svůj druhý mečbol.

Katka Pěnkavová ve čtyřhře s Francouzkou Grundisch porazily ruské obranářky a postoupily do semifinále. Po vyhraném prvním setu prohrály druhý v koncovce hlavně tím, že svůj útok uspěchaly. To dělaly obě pravidelně v závěrech setů, naštěstí ve zbývajících dvou si předtím vytvořily dostatečný náskok.

Ve čtyřhře jsme získali medaili zásluhou Tondy Schwarzera, který jí vybojoval s Lotyšem Burgisem. První dva sety měli vrch a vyhráli je celkem s přehledem. Pak se jim trochu přestalo dařit a nebojovali. Zatímco Francouzi na druhé straně stolu mocně povzbuzováni francouzskou částí obecenstva doslova skákali mezi balony, Schwarzer s Burgisem vypadali apaticky a jen se divili, co nedali. To se změnilo v pátém setu, kdy si uvědomili možnost porážky. Přesto byli Francouzi živější a byli hodně blízko vítězství. Dramatickou koncovku lépe zvládli zkušenější Schwarzer a Burgis vybojovali minimálně bronz.
Sympatickou cestu Tomáše Treglera s Maďarem Sebestyenem zastavil až ve čtvrtfinále rumunský pár Ionescu, Voinea. Rumunský pár byl aktivnější a tvrdší ve hře, což rozhodlo. Tregler a Sebestyen jsou kadety i příští rok, za rok by mohli vytvořit zajímavou dvojici.

Ze hry je už bohužel první nasazený pár čtyřhry juniorek Iveta Vacenovská, Martina Smištíková, které podlehly v osmifinále po nesoustředěném výkonu rusko-polské dvojici Petouchová, Smetek.

V podivném souboji o semifinále se utkali v mixu juniorů Martina Smištíková s Portugalcem Apoloniou proti mistrům ČR v mixu v kategorii dorostu i dospělých, Jakubu Kleprlíkovi a Katce Pěnkavové. Ve čtyřech setech vyhráli Kleprlík s Pěnkavovou a stali se jediným čistým českým deblem s medailí. Dalších pět získaných medailí je totiž půlených.

Věřmě, že se i zítra bude našim reprezentantům dařit, každé vítězství bude úspěchem.