Dvouhry na Czech Open už bez české účasti

Tomáš Tregler nevyužil proti Gerassimenkovi mečbol a nakonec prohrál

Poslední dva čeští zástupci ve dvouhře na Czech Open v Olomouci dohráli a brány osmifinále jim tak zůstaly zavřené. Tomáš Tregler podlehl po bitvě Kazachstánci Kirillu Gerassimenkovi 3:4, Renáta Štrbíková nestačila na Maďarku Geoginu Potaovou

Souboj dvou hráčů z druhé stovky světového žebříčku sliboval vyrovnaný průběh. Devatenáctiletý Kirill Gerassimenko je aktuálně na žebříčku 172., Tomáš Tregler 179. Český hráč však mohl počítat s výhodou domácího prostředí. Do zápasu vstoupil lépe a vyhrál první set. Jenže pak v koncovce druhého nedotáhl do úspěšně slibný náskok a drama bylo na světě. „Cítím se hodně unavený a jsem hodně naštvaný. Takový zápas na velkém turnaji je potřeba dotáhnout do vítězného konce,“ shrnul stručně svoje vystoupení. Začal dobře, vyhrál první set a ve druhém měl výhodu dvou setbolů. Nevyužil ji. Pak prohrál i třetí set a ve čtvrtém prohrával 4:6. „Dokázal jsem to otočit a vyhrát, o to víc mě mrzí, že jsem v podobném výkonu nepokračoval i v rozhodujícím setu. Jenže za stavu 6:4 mi dal dvě těsná, ovšem nechytatelná prasátka a byl rázem opět na koni. Já už jsem pak z té únavy dělal drobné chyby, které mě možná stály vítězství. Co z toho, že jsem měl jeden mečbol, když jsem ho nedokázal využít. Mrzí mě to už kvůli divákům, kteří byli skvělí. Moc jim děkuji za podporu,“ dodal Tomáš Tregler.

Papírové předpoklady v duelu Štrbíkové s Potaovou hovořily jasně pro maďarskou hráčku, která je na aktuálním žebříčku 40., tedy o plných 44 míst před českou reprezentantkou. Tomu nakonec odpovídal také průběh zápasu. Maďarka velmi rychle ovládla začátek a vyhrála 4:0 „Ona má skvělou pasivní hru, obrovský přehled a cit. S tím mě docela lehce vyblokovala a vlastně mi neumožnila dostat se k mojí hře,“ konstatovala Renáta Štrbíková a přiznala, že taková prohra jí moc nemrzí. „Něco jiného by bylo, kdybych prohrála 3:4, kdybych měla něco, čím bych jí byla schopná přehrát a pak to nedotáhla do konce. Ale takhle, prostě byla lepší. Skvěle měnila tempo hry, hlavně ve velké hale dokáže neskutečně zpomalit míček, a s tím já prostě neumím nic udělat. Jsem ráda, že jsem na turnaji vyhrála jeden zápas. Přijela jsem ti do Olomouce zahrát, výsledky nejsou pro mne až tak důležité. Mnohem víc se soustředím například na soutěže družstev, protože tam vím, že máme třeba šanci bojovat na evropském šampionátu třeba o medaile. Sbírat body do žebříčku už není věc, která by mě nějak zvlášť zajímala.“

Na turnaji v Olomouci tak už zůstaly ve hře pouze české deblové páry, které budou bojovat o postup do čtvrtfinále.

Czech Open 2016, Olomouc

logo WT 2016_150x

Výsledky českých reprezentantů

Dvouhra mužů, 2.kolo: Kirill Gerassimenko (Kaz.) – Tomáš TREGLER 4:3 (-7,10,7,-9,8,-8,11).

Dvouhra žen, 2. kolo: Geogina Potaová (Maď.) – Renáta ŠTRBÍKOVÁ 4:0 (5,8,5,4).