El Niňo a Břeclav obhájili vítězství v Českém poháru

Jakub Kleprlík byl ve finále poháru neomylný, vyhrál tři zápasy

Putovní poháry pro vítěze Českého poháru nezměnily po roce své držitele. Stejně jako vloni se z vítězství radovali muži El Niňa Praha a ženy MSK Gumotex Břeclav. V Havlíčkově Brodu si v semifinále i finále počínali naprosto suverénním způsobem.

Hráčky MSK Gumotex Břeclav neprohrály ani jeden zápas. Proti SK Dobré ve finále dokonce ztratily jen dva sety. Trojice Dana Čechová, Karin Adámková a Vivien Ellöová zkrátka pokračovala ve skvělých výkonech z minulých týdnů. Potvrdil to i spokojený trenér Petr Nedoma. „Obhajoba vítězství je vždy těžká. Český pohár je ale soutěž, která nám sedí. V minulosti jsme v něm porazili třeba i Hodonín, který pak byl suverén v extralize. Tohle je ale o momentální formě v jeden den, kdy se hraje závěrečný turnaj. My se na finálové boje vždy moc těšíme. Máme vyrovnaný tým a vezeme se na vítězné vlně. Před pár dny jsme porazili v extralize Hodonín a vyhoupli se do čela soutěže. Pak jsme uspěli v Superlize a dvě naše hráčky měly podíl na postupu ženské reprezentace na ME družstev. Proto jsme si hodně věřili,“ řekl po finále.

Podle jeho slov měly pro pohodu v družstvu hodně velký vliv hned první ranní výhry v duelu s Ostravou. „Vivien porazila Hanu Kubátovou a Dana pak Tamaru Tomanovou. To nebyly snadné zápasy, ale holky to zvládly. Pak už to šlo jako po másle.“

Bronzové medaile si z Havlíčkova Brodu odvezly hráčky Ostravy, které ve vyrovnaném souboji porazily Moravský Krumlov 5:3. Trojice Hana Kubátová, Tamara Tomanová a Simona Šlehobrová se téměř rovným dílem podělila o body, takže výhra byla naprosto zasloužená.

Ve finále soutěže mužů, kterým celý letošní ročník Českého poháru vyvrcholil, si pražské El Niňo bez větších problémů poradilo s DTJ Hradec Králové. Jednodrobné zaváhání, když Dmitrij Prokopcov prohrál s Martinem Olejníkem 2:3 na celkové výhře nic změnit nemohl. Pražané byli jasně lepším týmem a zaslouženě se radovali ze zisku trofeje. „Bylo dobré, že jsme hned v semifinále nastoupili proti Ostravě. Kluci se dobře rozehráli a získali větší jistotu. Ono není jednoduché se motivovat, proti soupeřům kteří jsou papírově slabší, takže proto bych chtěl svůj tým pochválit. Byli jsme jediní, kdo přijel do Havlíčkova Brodu už den před turnajem. I toto je jasný důkaz toho, že nám o výhru v poháru šlo hodně,“ řekl po turnaji trenér Petr Kaucký a dodal: „Mrzí mě, že pohár nehrají všechny nejlepší české kluby. Těžko říct, jak je namotivovat, aby tahle soutěž byla opět prestižní záležitostí.“

Třetí místo vybojovali hráči TJ Ostrava KST, kteří v boji o bronz porazili prvoligové Františkovy Lázně 5:0.

Český pohár mužů a žen, 2018

Finále žen

SK Dobré – MSK Gumotex Břeclav 0:5

Daniela ROZÍNKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 0:3 (-6,-9,-5), Zdena BLAŠKOVÁ – Vivien ELLÖOVÁ 1:3 (-2,-9,9,-7), Aneta KUČEROVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 0:3 (-7,-8,-10), Zdena BLAŠKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 1:3 (5,-10,-5,-8), Daniela ROZÍNKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 0:3 (-5,-7,-6).

O 3. místo

CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava – MK Řeznovice TT DOKTOR KLADIVO.CZ Moravský Krumlov 5:3

Simona ŠLEHOBROVÁ – Daniela RŮŽIČKOVÁ 3:0 (1,7,10), Hana KUBÁTOVÁ – Mitsuki YOSHIDOVÁ 3:1 (-4,8,9,6), Tamara TOMANOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 1:3 (-5,-4,8,-9), Hana KUBÁTOVÁ – Barbora KAPOUNOVÁ 3:0 (7,7,10), Simona ŠLEHOBROVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 0:3 (-9,-9,-5), Tamara TOMANOVÁ – Mitsuki YOSHIDOVÁ 2:3 (-7,7,7,-3,-9), Hana KUBÁTOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 3:2 (8,-3,9,-7,8), Tamara TOMANOVÁ – Barbora KAPOUNOVÁ 3:0 (8,10,8).

Finále mužů

SF SKK El Niňo Praha A – DTJ Hradec Králové 5:1

Jakub KLEPRLÍK – Martin OLEJNÍK 3:2 (-12,5,10,-7,6), Dmitrij PROKOPCOV – Martin KOBLÍŽEK 3:1 (8,5,-7,4), Stanislav KUČERA – David PALKOVSKÝ 3:1 (8,-9,10,6), Dmitrij PROKOPCOV – Martin OLEJNÍK 2:3 (-6,7,-7,10,-3), Jakub KLEPRLÍK – David PALKOVSKÝ 3:0 (4,8,8), Stanislav KUČERA – Martin KOBLÍŽEK 3:0 w.o.

O 3. místo

TJ Ostrava KST – SK TTC Františkovy Lázně 5:0

Miroslav BINDAČ – Jan ŽALOUDÍK 3:0 (9,4,2), Tomáš SADÍLEK – Jan ŽÁK 3:1 (8,5,-11,5), Jiří MARTINKO – Filip ČERNOTA 3:1 (5,5,-8,9), Tomáš SADÍLEK – Jan ŽALOUDÍK 3:1 (7,-8,6,5), Miroslav BINDAČ – Filip ČERNOTA 3:2 (-7,6,-6,8,12).