El Niňo na dohled Poháru ETTU

Již v článku před dnešním zápasem jsme psali, že stolní tenisté El Niňa mohou jít do utkání v Grenzau se vztyčeným hledím a myšlenkami na vítězství, protože zápas 4. kola doma s Levallois ukázal, že to není nereálné. A to se také stalo. Výhru českého mistra na stole německého týmu lze přirovnat k jeho loňskému triumfu 3:0 v Angers. Nyní je vítězství El Niňa s nulou o to cennější, že ho přiblížilo ke třetímu místu v tabulce a tím nasazení do čtvrtfinále Poháru ETTU.

Již v článku před dnešním zápasem jsme psali, že stolní tenisté El Niňa mohou jít do utkání v Grenzau se vztyčeným hledím a myšlenkami na vítězství, protože zápas 4. kola doma s Levallois ukázal, že to není nereálné. A to se také stalo. Výhru českého mistra na stole německého týmu lze přirovnat k jeho loňskému triumfu 3:0 v Angers. Nyní je vítězství El Niňa s nulou o to cennější, že ho přiblížilo ke třetímu místu v tabulce a tím nasazení do čtvrtfinále Poháru ETTU.

Neboť Pražané smazali domácí prohru s Grenzau 1:3 a mají lepší skóre ze vzájemných zápasů. V posledním, 6. kole se střetne El Niňo doma s vysokým favoritem a již jistým vítězem skupiny D Orenburgem, zatímco Grenzau jede na horkou francouzskou půdu do Levallois. Podle papírových prognóz by měli Pražané i Grenzau prohrát, a tím pádem by El Niňo postoupilo do Poháru ETTU. Ale to vše se definitivně rozhodne až 16. prosince v Praze a na předměstí Paříže.

V samotném utkání nejprve šokoval Tomáš Tregler domácí fanoušky, když porazil Singapurce Li Hu 3:1. Ve čtvrtém setu náš hráč prohrával už 1:6, ale vyrovnal na 7:7, ještě jednou šel Singapurec do vedení, ovšem Tregler čtyřmi body za sebou vyhrál set i celý zápas. Tomáš Konečný hned v druhé dvouhře navázal na svého klubového kolegu a oplatil Fejer-Konnerthovi nešťastnou porážku z pražského utkání (tehdy vedl Konečný v pátém setu 9:5). A dílo zkázy pro Grenzau dokonal Michal Obešlo, jenž stejně jako v Praze porazil ve čtyřech setech dalšího Čecha, tentokrát v domácím dresu, Tomáše Pavelku. Obešlo hrál jistě a většinou vedl v setech, kromě nepodařené první sady. Ve čtvrtém setu od stavu 3:3 získal Michal šest bodů za sebou a bylo rozhodnuto o jeho výhře a třetím bodu El Niňa.

Skupina A: SVS Niederösterreich – Istres TT 3:0 (Chen Weixing – Robinot 3:1, Schlager – Legout 3:1, Fegerl – Lebrun 3:0), Borussia Düsseldorf – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3 (Baum – Górak 3:1, Süss – Wang Zengyi 1:3, Jakab – Floras 2:3, Baum – Wang Zengyi 1:3). Pořadí: 1. Grodzisk 9, 2. Düsseldorf 8, 3. Niederösterreich 8, 4. Istres 5 b.

Skupina B: UMMC Jekatěrinburg – TTF Liebherr Ochsenhausen 3:0 (Hou Yingchao – Skačkov 3:0, Šibajev – Apolonia 3:2, Maze – Gačina 3:0).

Skupina D: TTC Grenzau – SF SKK El Niňo Praha 0:3. Fakel Gazprom Orenburg – Levallois SC TT 3:0 (Ovtcharov – Rubcov 3:1, Samsonov – Chuang Chih-Yuan 3:0, Smirnov – Gauzy 3:0). Pořadí: 1. Orenburg 10, 2. Levallois 8, 3. El Niňo 6 (5:12), 4. Grenzau 6 (5:13).