El Niňo podruhé vyhrálo v Hradci Králové

Hvězdou zápasu opět dvoubodový Antonín Gavlas

Stolní tenisté El Niňa Praha EHW zvítězili ve třetím utkání semifinále play-off české Extraligy nad DTJ Hradec Králové 4:1 a ujali se v sérii vedení 2:1. Čtvrtý zápas je na programu ve středu 15. dubna v Praze, kde může osminásobný český mistr v domácím prostředí rozhodnout o svém postupu do finále Extraligy.

Lepší začátek třetího semifinálového souboje s pražským El Niněm si stolní tenisté DTJ Hradec Králové nemohli přát. Ľubomír Pištej si v úvodní dvouhře za necelých patnáct minut poradil s Kristiánem Kobesem ve třech setech a domácí vedli 1:0. V následujícím “slovenském duelu“ odvrátil Peter Šereda v první sadě dva setboly soupeře, aby nakonec zvítězil 12:10. Pak se ale začala karta obracet. Bai He se postupně rozehrál, vyhrál dvě těsné koncovky po sobě a srovnal stav utkání na 1:1. V zápase Martina Olejníka s Antonínem Gavlasem se skóre měnilo jako na houpačce. Nejprve měl vítězství na dosah domácí hráč, který vedl 2:1 a 10:9. Jenže Gavlas mečbol odvrátil, vyhrál set 12:10 a v rozhodujícím dějství již svou příležitost nepustil. Hosté poprvé vedli a jejich náskok ještě navýšil Kristián Kobes, který se proti Peteru Šeredovi od druhé sady vypnul k výbornému výkonu. Za stavu 1:3 z pohledu královéhradeckého týmu měl šanci ukončit třetí semifinálové utkání Antonín Gavlas. A devětadvacetiletý hráč El Niňa udržel pevné nervy a pomyslný mečbol proměnil. Levoruký stolní tenista navázal na svoje parádní představení ze čtvrteční pražského utkání a podruhé za sebou Ľubomíra Pišteje porazil. Tentokrát po dramatickém boji 12:10 v pátém setu. Antonín Gavlas tak svým druhým bodem zpečetil vítězství El Niňa nad DTJ Hradec Králové v poměru 4:1.

Semifinále play-off

3. utkání

DTJ Hradec Králové – El Niňo Praha EHW 1:4

Ľubomír PIŠTEJ – Kristián KOBES 3:0 (9,6,9), Peter ŠEREDA – BAI He 1:3 (10,-10,-9,-6), Martin OLEJNÍK – Antonín GAVLAS 2:3 (-12,2,6,-10,-7), Peter ŠEREDA – Kristián KOBES 1:3 (6,-6,-8,-8), Ľubomír PIŠTEJ – Antonín GAVLAS 2:3 (6,-10,-9,7,-10). Stav semifinálové série: 1:2.

Další program play-off Extraligy mužů:

Středa 15. dubna v 17:30 hodin

El Niňo Praha EHW – DTJ Hradec Králové (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

Případné páté utkání:

Pátek 17. dubna v 18:00 hodin

DTJ Hradec Králové – El Niňo Praha EHW.

Z jednotlivých extraligových zápasů (s výjimkou TV utkání) zajišťují domácí kluby internetové on-line přenosy – jejich seznam najdete zde: http://old.ping-pong.cz/online-prenosy/

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://old.ping-pong.cz/category/extraligam-vysledky/