El Niňo postoupilo do čtvrtfinále poháru ETTU

Dramatické utkání bylo k vidění dnes v podvečer v Praze na Kotlářce, kde nastoupilo domácí El Niňo v osmifinále poháru ETTU proti San Sebastianu. Hosté vedli již 2:0, El Niňo však dokázalo utkání otočit ve svůj prospěch.

Obrat začal Tomáš Konečný, který porazil Číňana Wei Dong Shi. Ten byl nebezpečný především vynikajím servisem a forhendovým topspinem, slabý měl bekhend, především blok. V souboji jedniček porazil Dmitrij Prokopcov Nora Erlandsena. V prvním setu zkazil Prokopcov pět příjmů do sítě, přesto ho v koncovce vyhrál a v dalším průběhu zápasu byl aktivnější a nechyboval. Obrat v utkání dokonal Bohumil Vožický, který po prohraném prvním setu nedal šanci španělskému reprezentantovi Carnerosovi.
Trenér El Niňa Jindřich Panský: Dneska jsme měli strašný začátek, prohrávali jsme 0:2. Myslel jsem, že Prokopcov porazí Carnerose, protože jednička u soupeřů je Erlandsen. Vožický byl první zápas studený, měl tam dva vyhraný sety, oba prohrál. Konečný zahrál dobře, Číňan kromě servisu a prvního balonu byl slabší, Konečný ho ve hře přehrával. Pak se to otočilo. Prokopcov hrál super s Erlandsenem, to co v prvním zápase zklamal tak v druhém napravil a Vožický za stavu 2:2 byly nervy. Co mě překvapilo nejvíc, bylo, že Carneros v prvním zápase výborně přijímal a s Vožickým, který servis nemá nijak zvláštní, nebyl schopný krátce přimout. Takže tam hrály roli nervy. Ve čtvrtfinále nás asi čeká německý Pluderhausen venku.

Výsledky:
El Niňo Praha – TTC San Sebastian 3:2
Prokopcov – Carneros 1:3 (12, -6, -8, -11) , Vožický – Erlandsen 0:3 (-7, -10, -9), Konečný – Wei Dong Shi 3:1 (-9, 8, 3, 8), Prokopcov – Erlandsen 3:0 (10, 6, 7), Vožický – Carneros 3:1 (-7, 8, 2, 4)