El Niňo Praha porazilo těsně Ostravu a má titul

Nesmírně vyrovnaný souboj rozhodla až závěrečná čtyřhra a výhra Prokopcova s Kleprlíkem

Těžko by se dal vymyslet dramatičtější scénář finálového souboje play off, než jaký předvedli hráči El Niňa Praha a TTC Ostrava 2016. Ostravané nejprve vedli v sérii, pak dokonce vedli 3:1 v rozhodujícím duelu v Praze, ovšem přišel drtivý finiš domácích, kteří se po výhře 4:3 radují z mistrovského titulu.

Hned na úvod potvrdil Tomáš Tregler, že dvě prohry před domácím publikem mu nevzaly sebevědomí a přijel do Prahy opět skvěle naladěn. Porazil Jakuba Kleprlíka 3:1 a vybojoval pro svůj tým první důležitý bod. „Je to nový den a začíná se od nuly, proto jsem rád, že jsem tento zápas zvládl. Prohrát hned na úvod, to by nebylo dobré ani pro ostatní spoluhráče. Ale na druhou stranu, je to jen první zápas, musíme bojovat dál,“ komentoval svoje vítězství Tregler.

Hned vzápětí jeho slova potvrdil Dmitrij Prokopcov, který ve třech setech porazil Ondřeje Bajgera a vyrovnal stav utkání. Hrál aktivně a diktoval tempo hry. Přiznal, že měl velikou motivaci, v pražském klubu v minulosti hrával a po letech strávených v zahraničí by se rád opět těšil ze zisku titulu.

Průběh duelu však nasvědčoval pravému opaku. Felipe Olivares totiž opět vyzrál na obranáře Stanislava Kučeru. V prvním utkání v Praze ho porazil, doma s ním v pátek prohrál, ovšem tentokrát opět udržel nervy na uzdě, hrál trpělivě a přitom agresivně. To ale až od třetího setu za stavu 0:2. „Jsem hodně unavený, nezačal jsem vůbec dobře a prohrál dva sety. Pak jsem začal být agresivnější, víc jsem riskoval a zrychlil hru. Ovšem porazit tak kvalitního obranáře, to není nikdy jednoduché,“ řekl po zápase.

Stejně tak pětisetovou bitvu viděli diváci i v souboji Prokopcova s Treglerem. Oba hráči se střídali v zisku jednotlivých setů, ovšem poslední dva za sebou vyhrál ostravský hráč. V tom rozhodujícím začal lépe Prokopcov, ale nakonec se z jeho vítězství radoval Tregler. Po zápase byl samozřejmě velmi spokojený. „Měl jsem určitě i trochu štěstí, spadlo mi tam několik prasátek. Začátek zápasu mi příliš nevyšel, musel jsem se pak snažit krátce podávat a dostat se do výměn. To se mi nakonec přece jen povedlo.“

Hosté byli jediný bod od obhajoby mistrovského titulu, jenže je čekaly ještě dva těžké zápasy ve dvouhře a pak případná čtyřhra. První dvouhru zvládl bezchybně Jakub Kleprlík, který po dvou vyhraných koncovkách nedal ve třetím setu Felipemu Olivaresovi prakticky žádnou šanci. „Už jsem s ním letos dvakrát hrál a zvolil jsem dobrou taktiku. Vyšlo mi to, když jsem uhrál i druhý set, cítil jsem, že to mám pod kontrolou,“ hodnotil svoje vystoupení a šel se připravovat na čtyřhru, protože věřil, že Stanislav Kučera třetí bod nad Ondřejem Bajgerem vybojuje.

Nespletl se, houževnatý obranář Stanislav Kučera opravdu bojoval o každý míček. Prohrál první set, pak ale vyrovnal. Ve třetím setu prohospodařil slibné vedení a prohrál 12:14. Vztekle hodil raketou o zem, ovšem dokázal se ještě opět zkoncentrovat. Nakonec v dramatické koncovce pátého setu šel za stavu 7:7 poprvé v zápase do vedení. Vyhrál 11:9 a sklízel bouřlivé ovace nadšeného publika. „Byl to jednoznačně nejtěžší souboj s Ondrou ve finálové sérii. Dostal jsem ze sebe úplně všechno, sil mi moc nezbylo, ale bylo jich nakonec tak akorát. Fanoušci byli skvělí, moc mi pomohli, tak doufám, že se jim odměníme celkovou výhrou,“ usmíval se šťastný Stanislav Kučera, který vyrovnal stav na 3:3.

Utkání o titul nakonec musela rozhodnout závěrečná čtyřhra, ve které už jednou byli úspěšnější Ostravané. I tentokrát se proti sobě postavily stejné páry, i tentokrát to bylo drama až do konce, ovšem pro změnu se z vítězství radovali domácí hráči El Niňa Praha, kteří tak po vítězství v základní části extraligy ovládli o play off. Zaslouženě se radovali z mistrovského titulu. „Udělali jsme proto maximum, prohrávali jsme 1:3, ovšem srovnali. V tu chvíli jsem věřil, že na titul dosáhnout můžeme. Změnili jsme ve čtyřhře trochu taktiku a nakonec těsně vyhráli. Diváci si to určitě užívali, protože vyhrát titul o dva míčky, v tom je kráse našeho sportu,“ shrnul úspěšné vystoupení ve finálové sérii Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů 2018/2019

Finále play off

SF SKK EL Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 4:3

Jakub KLEPRLÍK – Tomáš TREGLER 1:3 (8,-9,-8,-8), Dmitrij PROKOPCOV – Ondřej BAJGER 3:0 (8,5,9), Stanislav KUČERA – Felipe OLIVARES 2:3 (-9,-12,7,5,-4), Dmitrij PROKOPCOV – Tomáš TREGLER 2:3 (9,-6,4,-8,-8), Jakub KLEPRLÍK – Felipe OLIVARES 3:0 (11,10,3), Stanislav KUČERA – Ondřej BAJGER 3:2 (-8,5,-12,4,9), Dmitrij PROKOPCOV, Jakub KLEPRLÍK – Tomáš TREGLER, BAJGER 3:2 (7,-7,-6,5,8). Konečný stav série: 2:1.