El Niňo přehrálo Králův Dvůr jednoznačně 4:0!

Vedoucí celek tabulky nedal úřadujícím mistrům z Králova Dvora šanci. Jasně zvítězil 4:0 a upevnil si prvenství na čele extraligy. O dva body se postaral Antonín Gavlas.

Lubomír Jančařík a Antonín Gavlas, takové bylo složení první dvojice. Hráč hostů se při úvodní sadě dobře pohyboval, byl velmi aktivní a to se mu vyplatilo. Za svou hru byl odměněn prvním setem, který získal v poměru 11:3. V nasazeném tempu pokračoval i ve druhém dějství a dostal se do vedení 2:0. Na konci třetího setu zahnal Gavlas domácího hráče daleko za stůl, zahrál třikrát do bekhendu a srovnal na 9:9. Třetí dějství bylo nejvyrovnanějším v celém zápase, ale ani to Jančaříkovi na vítězství nestačilo. Gavlas zvítězil 3:0 a El Niňo se tak ujalo vedení 1:0.

Druhý duel byl soubojem mezi Širučkem a Obešlem. Oba hráči se dobře znají. Naráží na sebe v extralize, na turnajích, ale naopak za jeden provaz táhnou v reprezentaci. Pavel Širuček hrál vynikající bekhend, vybojoval si tři setboly a hned ten první proměnil a ujal se vedení. Druhý set získal na svou stranu stejný poměrem Michal Obešlo a srovnal na 1:1. Ve třetím setu za stavu 9:9 Pavel Širuček chyboval. Hráč El Niňa vzal šanci do svých rukou a získal tuto sadu. Ještě jasněji pro hráče pražského celku dopadl čtvrtý set, v něm

Radek Košťál na trojce vyzval Tomáše Konečného. Ten v zápase jasně dominoval. Až třetí dějství bylo vyrovnanější. Košťál méně chyboval, dostal se do hry, ale koncovku zvládl lépe Konečný, který vyhrál 3:0 a stejným poměrem vedlo i El Niňo.

Pavel Širuček byl jediný, kdo dokázal nad El Niňem získat set, ale s tím se nechtěl smířit. Ve druhém dnešním utkání ho čekal Antonín Gavlas. Domácí hráč vyhrál první dva sety, ale vítězný bod chtěl získat i Gavlas. Hrál přesně, agresivně a srovnal na 2:2. Dlouhé výměny byly ozdobou tohoto zápasu. Gavlas měl v rozhodujícím dějství pět mečbolů a využil hned ten první. El Niňo tak zvítězilo 4:0.

„Hráči El Niňa hráli dobře. Navíc Radek byl nemocný, měl horečku, takže to neměl jednoduché. První zápas jsem hrál špatně takticky. Hraju s klukama už 7 let a stále špatně. Čtvrtý set byl rozhodující, měl jsem tam mečbol, nevyužil jsem ho. Tam se utkání lámalo,“ prozradil v přímém přenosu na webu České televize Pavel Širuček

„Ten druhý zápas byl pro mě těžký v tom, že Pavel Širůček hrál opravdu dobře a já jsem se nemohl dostat do svého tempa. Druhý set mě nakopl. Smolně jsem ho prohrál a řekl jsem si, že ten zápas ještě zkusím otočit. Jsem rád, že má stoupající forma, která jde vzhůru poslední dva měsíce, se potvrdila,“ řekl v přenose Antonín Gavlas.

El Niňo si zatrénovalo už v dopoledních hodinách na půdě soupeře a vypadá to, že to byl dobrý tah.

„Je dobré si před zápasem zatrénovat v hale, kde se hraje. Člověk si zvykne na halu, odskok míčku a na prostředí,“ řekl k tréninku Josef Plachý, trenér El Niňa.

„Byla to práce celého týmu a super výkon Tondy Gavlase. Po začátku sezony nebyl v dobré formě, ale dostal se do ní zpátky. Udělal dva body. Cením si hlavně druhého zápasu, kdy prohrával 0:2 na sety, ale dokázal to zvládnout a otočit na 3:2,“ doplnil trenér El Niňa.

Sokol Králův Dvůr – SF SKK El Niňo Praha  0:4
Lubomír Jančařík – Antonín Gavlas 0:3 (3:11, 6:11, 10:12)
Pavel Širuček – Michal Obešlo  1:3 (11:7, 7:11, 9:11, 5:11)
Radek Košťál – Tomáš Konečný  0:3 (2:11, 5:11, 11:13)
Pavel Širuček – Antonín Gavlas 2:3 (11:6, 11:9, 6:11, 11:13, 5:11)