El Niňo se ujímá vedení 2:1

Drama a obrat v Havířově: Start – El Niňo 3:4
Po dvou hodinách a 40 minutách skončilo třetí utkání finále play off extraligy mužů, v němž zvítězila SF SKK El Niňo Praha na stolech Startu Horní Suchá 4:3 a ujala se vedení v sérii 2:1. Vynikající zápas sledovalo v hale na Šumbarku kolem stovky diváků za asistence televizních kamer České televize, která odvysílá 50minutový záznam ve čtvrtek 25. května od 17.00 hodin. Čtvrté utkání se hraje zítra, ve čtvrtek, od 17 hodin. Již může být rozhodnuto o mistru České republiky, pokud by opět zvítězilo El Niňo. V případě výhry domácího celku se série přestěhuje k rozhodujícímu utkání do Prahy 29. května.

Utkání měl domácí Start výborně rozehrán. Nejprve Peter Šereda velmi lehce přehrál Dimu Prokopcova 3:0 a připravil mu tak první porážku ve finálové sérii. Když v druhém singlu Marek Čihák konečně v sérii zabral a poprvé vyhrál (nad Konečným), tak se dostavil na domácí lavičku optimismus. V zápase Čiháka s Konečným viděli diváci skvělý stolní tenis s dlouhými a často velmi tvrdými výměnami.
Ovšem smolný den si v středu vybral Radek Košťál, který dvakrát prohrál 2:3. V případě jeho prohry s Bohumilem Vožickým El Niňo snižovalo na 1:2, ale vzápětí Šereda, který hrál ve velké pohodě, dodal Startu třetí bod po výhře nad Konečným. Za tohoto stavu měl Košťál v šesté dvouhře na dosah vítězsví nad Prokopcovem, když vedl v pátém setu 9:7. Ale hráč El Niňa si vzal time out a čtyřmi míčky za sebou mu vzal výhru. Poté skvělým způsobem tvrdě útočící Vožický nedal Čihákovi šanci, vyrovnal na 3:3 a vynutil si čtyřhru.
Už v Praze se v prvním utkání rozhodvalo v deblu a také v Havířově nastoupily za stůl stejné dvojice: Košťál – Šereda za domácí a Vožický – Prokopcov za hosty. V Praze vyhrál pár Startu 3:1, v Havířově mu to soupeři oplatili stejným poměrem. Zvláště skvělým způsobem hrál Vožický a postupně se k němu přidával Prokopcov. Také Šereda podal výtečný výkon, nicméně tentokrát byla pražská dvojice důraznější a přesnější.
Ve finále je ve hře rovněž Pohár pro nejlepšího hráče play off, který každoročně uděluje redakce Stolního tenisu. Po třech zápasech je na tom podle skóre nejlépe Prokopcov (5:1), ale horkými kandidáty na zisk trofeje jsou také Vožický a Šereda (oba 4:1).
Trenér El Niňa Jindřich Panský: „Tak jak jsme měli vyhraný první zápas v Praze a pohráli jsme ho, tak tady ho prohrál soupeř úplně stejným způsobem. Je to velmi často o jednom míčku. Ten zápas je tak vyrovnaný, že může dopadnou 4:0, ale taky 3:4 nebo 0:4. Měli jsme štěstí, to přiznávám. Absolutorium zaslouží Vožický a v týmu Startu Šereda, který hrál báječně dvouhry i ve čtyřhře. Naši však začali od třetího setu hrát fantasticky.“
Trenér Startu Miroslav Schenk: „Košťál měl dneska smůlu, dvakrát prohrál devět v pátém setu. Šereda si uhrál svoje, podal fantastický výkon. Čihák konečně bodoval, bohužel Černého Petra si vzal Radek.“
3. finále: Start Horní Suchá – SF SKK El Niňo Praha 3:4. Šereda – Prokopcov 3:0 (2,8,8), Čihák – Konečný 3:2 (-11,4,10,-10,6), Košťál – Vožický 2:3 (-7,-9,8,7,-9), Šereda – Konečný 3:1 (-9,8,5,9), Košťál – Prokopcov 2:3 (9,-5,-8,8-9), Čihák – Vožický 0:3 (-7,-4,-4), čtyřhra Košťál, Šereda – Vožický, Prokopcov 1:3 (8,-5,-10,-7)