El Niňo v extraligové předehrávce porazilo Hradec Králové

Dmitrij Prokopcov se blýsknul dvěma body, ten druhý však vydřel až v pěti setech

V předehrávce 4. kola nejvyšší domácí soutěže si hráči pražského El Niňa poradili s týmem DTJ Hradec Králové 4:0, ovšem utkání nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak by se podle výsledku mohlo zdát.

Hosté totiž prohráli hned tři zápasy nejtěsnějším rozdílem 2:3, když zejména zkušený Martin Olejník a ani David Palkovský nebyli daleko od zisku bodů. Palkovský proti obranáři Stanislavu Kučerovi vedl v rozhodujícím dějství 8:5, ovšem nakonec podlehl 8:11, Olejník zase rozhodující sadu prohrál 10:12. „My jsme věděli, že domácí budou favoritem a každý bod by pro nás byl úspěch. Soupeř ovšem v těžkých chvílích zahrál skvělé balony, a to nakonec rozhodlo,“ řekl po utkání hostující Martin Olejník.

Dva body domácího týmu vybojoval Dmitrij Prokopcov, který se po sedmi letech vrátil do české extraligy a ještě v ní neprohrál. Zejména souboj s Martinem Olejníkem mu však ukázal, jak to bude mít bývalý český reprezentant v soutěži těžké. „Jsem rád, že zase mohu ochutnat atmosféru české extraligy. Je v ní zase hodně mladých hráčů, které neznám. Takže se budu muset snažit. Souboj s Martinem Olejníkem ukázal jak je stolní tenis nevyzpytatelný. Stačí chvilka nepozornosti a z jasného vedení je problém. To se mi stalo ve čtvrtém setu, když jsem vedl 7:2 a najednou jsem set prohrál 7:11,“ přiznal zkušený Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů 2018/2019

Předehrávka 4. kola

SF SKK EL Niňo Praha – DTJ Hradec Králové 4:0

Jakub KLEPRLÍK – Martin OLEJNÍK 3:2 (5,-12,-7,9,7), Dmitrij PROKOPCOV – Martin KOBLÍŽEK 3:1 (9,6,-8,7), Stanislav KUČERA – David PALKOVSKÝ 3:2 (-7,7,6,-6,8), Dmitrij PROKOPCOV – Martin OLEJNÍK 3:2 (9,6,-5,-7,10).