El Niňo v Lize mistrů potrápilo Grodzisk Mazowiecki

Jiří Vráblík si utkání v Polsku užíval, ale nakonec byl zklamaný

Hned úvodní den skupiny D Ligy mistrů nebylo daleko od senzace. Los turnaje, hraného v polském Grodzisku Mazowieckem, svedl první den domácí tým proti pražskému El Niňu. Favoritem byli domácí, sice nakonec vyhráli 3:1, ale dva zápasy získali jejich hráči až ve zkráceném pátém setu.

V úvodní dvouhře navíc Jiří Vráblík zaskočil tajvanskou posilu Chih-Yuan Chuanga a vyhrál 3:2 na sety. Řecký obranář Gionis pak sice nedal příliš mnoho šancí Františku Onderkovi a srovnal stav utkání, ovšem pak se domácí museli o vítězství strachovat.

Jakub Zelinka nezačal proti Marku Badowskému dobře a prohrával 0:2, dokázal však průběh zápasu srovnat a podruhé rozhodoval zkrácený set. V něm měl pevnější nervy polský reprezentant. A pátý set rozhodl také duel Gionise s Vráblíkem. V něm se opět radoval hráč polského klubu.

Pražany čeká v sobotu od 18 hodin souboj s německým TTC Neu-Ulm. Utkání vysílá živě na streamu ETTU TV.

Liga mistrů 2021/2022, 2. fáze

Výsledky českých klubů

Skupina D

SF SKK El Nino Praha – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Jiří VRÁBLÍK – Chih-Yuan CHUANG 3:2 (6,-10,-6,5,2), František ONDERKA – Panagiotis GIONIS 0:3 (-9,-5,-6), Jakub ZELINKA – Marek BADOWSKI 2:3 (-9,-4,9,7,-2), Jiří VRÁBLÍK – Panagiotis GIONIS 2:3 (-8,4,-3,6,-3).