El Niňo v Lize mistrů vyhrálo, Ostrava těsně prohrála

Jiří Vráblík jistil výhru Pražanů „zlatým míčkem“ v pátém setu

Dva čeští zástupci v prestižní Lize mistrů mají za sebou úvodní duely ve svých skupinách. Zatímco hráči TTC Ostrava 2016 těsně prohráli s italským Top Spin Messina Fontalba 2:3, El Niňo Praha si na své konto připsala výhru nad španělským Leka Enea Marpex 3:1.

Ostravané hráli v dalekém městečku Verchňaja Pyšma u Jakatěrinburgu a utkání skvěle rozehrál Jakub Kleprlík. Sice s Ukrajincem Jaroslavem Žmuděnkem prohrál první set, pak ale další tři vyhrál a získal první bod svého týmu. Bohužel, Slovák Filip Delinčák a po něm ani Petr Korbel na své soupeře nestačili. Kleprlík ještě stihl v pětisetové bitvě s Monteirem vyrovnal, jenže pak se trochu rozklepala kolena mladému slovenskému hráči. Filip Delinčák hrál se Žmuděnkem vyrovnaný souboj, vedl v něm 2:0 na sety, jenže pak Ukrajinec vyrovnal. V rozhodujícím zkráceném setu Delinčák dobře začal a vedl ještě 2:0. Nakonec ale prohrál 4:6.

Zkrácený set hrál důležitou roli i v utkání pražského El Niňa proti španělskému Leka Enea Marpex. Jiří Vráblík nejprve v úvodním zápase porazil Endika Dieze a po prohře Filipa Zelinky s Carlosem Francem nastal první zlomový okamžik utkání. František Onderka zvládl svoji premiéru v Lize mistrů a porazil ve třetí dvouhře Daniela Palaciose. Pak vzal osud utkání do svých rukou velezkušený Vráblík. Nevadilo mu, že prohrál s Carlosem úvodní dva sety, dokázal se vrátit do zápasu a v rozhodujícím zkráceném setu měl dva mečboly. První za stavu 4:5, ten druhý za stavu 5:5. Využil pravidla „zlatého míčku“, kdy právě šestý míček ve zkráceném setu končí zápas a porazil svého soupeře nejtěsnějším rozdílem.

Liga mistrů, ročník 2021/2022

Výsledky českých klubů

Skupina C

Top Spin Messina Fontalba (It.) – TTC Ostrava 2016 3:2

Jaroslav ŽMUDĚNKO – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (6,-7,-9,-9), Joao MONTEIRO – Filip DELINČÁK 3:0 (7,5,4), Marco Rech DALDOSSO – Petr KORBEL 3:0 (8,6,8), Joao MONTEIRO – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (6,-3,-7,6,-2), Jaroslav ŽMUDĚNKO – Filip DELINČÁK 3:2 (-7,-9,7,3,4).

Skupina D

SF SKK El Nino Praha – Leka Enea Marpex (Šp.) 3:1

Jiří VRÁBLÍK – Endika DIEZ 3:1 (-4,9,9,3), Jakub ZELINKA – Carlos FRANCO 1:3 (-7,7,-10,-5), František ONDERKA – Daniel PALACIOS 3:1 (9,-7,8,8), Jiří VRÁBLÍK – Carlos FRANCO 3:2 (-7,-10,10,6,5).