El Niňo v Poháru ETTU neuspělo

Číňan Li Yang poslal Trade Alliance Kyjev do čtvrtého kola

Stolní tenisté SF SKK El Niňo Praha EHW ve III. kole Poháru ETTU neuspěli, prohráli v Kyjevě s domácím celkem Trade Alliance 1:3.

Strůjcem vítězství ukrajinského celku byl Číňan Li Yang, který vyhrál oba své zápasy ve třech setech. Jediný bod pražského El Niňa získal Bai He, jenž v dramatickém utkání Olexandera Diducha. Kyjev dostal podruhé do vedení ukrajinský reprezentant Jevgenij Pryščepa. Na konečných 3:1 upravil levoruký Li Yang, který porazil dnes osmadvacetiletého Bai He 3:0 na sety a zpečetil tím postup kyjevského týmu do dalšího kola Poháru ETTU. „Bývalý čínský reprezentant Li Yang nám dělal velké problémy. Měl výborný servis, hrál s velkým přehledem a nedal našim klukům žádnou šanci. Kiko prohrál na trojce s Pryščepou hladce první set, když byl příliš pasivní. Naději měl ve druhé sadě, v níž vedl 9:6, ale náskok neudržel. V posledním setu už byl opět aktivnější soupeř, zejména z bekhendu,“ uvedl k utkání v Kyjevě trenér pražského El Niňa Josef Plachý.

Vítězný Trade Alliance se ve IV. kole Poháru ETTU utká s účastníkem francouzské PRO A Istres TT.

Pohár ETTU ve stolním tenisulogo ETTU-Cup_web

MUŽI – III. kolo

Trade Alliance Kyjev – SF SKK El Niňo Praha EHW 3:1

LI Yang – David REITŠPIES 3:0 (4,8,5), Olexander DIDUCH – BAI He 2:3 (4,-7,-3,6,-2), Jevgenij PRYŠČEPA – Kristián KOBES 3:0 (5,10,3), LI Yang – BAI He 3:0 (5,4,8). Do IV. kola Poháru ETTU postupuje Trade Alliance Kyjev.