El Niňo vede ve finále 1:0!

Zaplněná Kotlářka a vyrovnané klání dvou nejlepších celků v České republice, to byl první finálový večer mužské extraligy. Diváci v herně i doma u internetového vysílání ČT se bavili špičkovým stolním tenisem. Antonín Gavlas a závěrečná čtyřhra = správný recept El Niňa na vítězství.

Letošní finálové klání zahájil souboj mezi Gavlasem a Jančaříkem. Jako blesk vlétl do utkání hráč hostujícího celku, když první sadu získal na svou stranu 11:5. Rychlá hra, dlouhé výměny a stolní tenis určený pro diváky, takový byl úvodní duel. Antonín Gavlas srovnal na 1:1 a o vyrovnaný zápas tak bylo postaráno. Hráč El Niňa pokračoval ve velkém tempu i v setu třetím a poprvé se v zápase dostal do vedení (2:1). Srovnat krok se podařilo i Jančaříkovi. Vítězně z tohoto duelu vyšel ale Gavlas.

„Já jsem se snažil dobře připravit v pauze, která nastala po semifinále. Český titul jsem ještě nevyhrál a moc bych si ho přál. Jsem rád, že se dařilo nejen mně, ale i týmu. Dneska to byl pěkný zápas a očekávám, že to bude tuhý boj až do samého konce,“ hodnotil zápas Antonín Gavlas.

Pavel Širuček podal velmi přesvědčivý výkon. Konečnému nedovolil uhrát ani set. Za stavu 0:4 ve třetím setu si vzal Tomáš Konečný oddechový čas na poradu s trenérem, ale ani to nepomohlo. Rozjetého Širučka se mu zastavit nepodařilo.

Radek Košťál neprojevoval emoce, trpělivou hrou získal první sadu 11:6 a ujal se tak vedení. Chyby ve druhém setu ho ale připravily o další set a Tregler srovnal na 1:1. Stolní tenista El Niňa otočil z 8:10 na 12:10 ve třetí sadě a veseleji bylo prozatím v „táboře“ domácích. I po tomto utkání se radovala lavička El Niňa.

V základní části neprohrál jediný zápas, ale dnes neměl Tomáš Konečný svůj den. Po prohraném prvním utkání byl poražen i ve druhém. Sokol Králův Dvůr zásluhou Jančaříka srovnal na 2:2. A v přetahováné se pokračovalo dál – stav utkání 3:3.

„Z mé strany to byla dnes docela hrůza. Prohrál jsem oba zápasy 0:3 a týmu jsem moc nepomohl. Naštěstí se to ve čtyřhře obrátilo a myslím si, že jsme tam podali dobrý výkon a vyhráli 4:3 celkově. My čtyřhru umíme. Vyhráli jsme ji na mistrovství republiky, tak jsme si věřili,“ řekl Tomáš Konečný.

Vyrovnanané první finále rozhodla závěrečná čtyřhra. Tu získala na svou stranu dvojice Konečný, Tregler v poměru 3:2. El Niňo tak vede ve finálové sérii 1:0.

Individuální výkon? Sice dva body, ale celková porážka. To není zrovna pozitivní, i když jsem dvakrát vyhrál. Je to první zápas v sérii. Já si myslím, že jich bude pět, tak uvidíme, kdo vyhraje. Dneska byli v deblu šťastnější domácí. Rozhodl to pátý set a Tomáš Konečný. Za stavu 6:5 po timeoutu, kdy jsme to otočili, dal Tomáš neuvěřitelnou patku hned. Pak zahrál ješté dva těžké přechody po lajně. To si myslím, že rozhodlo debl,“ prozradil Pavel Širuček.

Na reportáž z dnešního zápasu se můžete podívat na programu ČT 1 nebo ČT 24 ve čtvrtek ve 12 hodin, a také v Brankách, bodech, vteřinách.

SF SKK El Niňo Praha – Sokol Králův Dvůr 4:3

Antonín Gavlas – Lubomír Jančařík 3:2 (5:11, 11:8, 11:3, 11:13, 11:8)

Tomáš Konečný – Pavel Širuček 0:3 (9:11, 7:11, 2:11)

Tomáš Tregler – Radek Košťál 3:1 (6:11, 11:8, 12:10, 11:9)

Tomáš Konečný – Lubomír Jančařík 0:3 (8:11, 9:11, 6:11)

Antonín Gavlas – Radek Košťál 3:0 (11:6, 11:6, 11:9)

Tomáš Tregler – Pavel Šiuček 1:3 (8:11, 11:9, 4:11, 8:11)

Konečný, Tregler – Širuček, Jančařík 3:2 (11:5, 8:11, 11:5, 5:11,  11:8)