Evropský pohár vyhráli Marcos Freitas a Liu Jia

Portugalec Marcos Freitas a Rakušanka Liu Jia vyhráli Evropský pohár ve stolním tenisu, který dnes vyvrcholil ve švýcarském Lausanne. Zatímco pro Freitase je to premiérový triumf na turnaji nejlepších Evropanů, “Susi“ navázala na devět let staré vítězství v turnaji TOP 12. Levoruký Marcos Freitas “chytil“ v Lausanne famózní formu, v semifinále porazil Francouze Adriena Matteneta hladce 4:0 a bez ztráty setu vyhrál i finálový zápas, kde mu byl soupeřem Dán Michael Maze. Liu Jia ve finále soutěže žen zvítězila nad Běloruskou Viktorií Pavlovičovou 4:2.

Důležité zápasy o třetí místa v turnaji, která znamenají postup na podzimní Světový pohár v Düsseldorfu, vyhráli Němec Dimitrij Ovtcharov a Nizouemka Li Jiao. Česká reprezentantka Iveta Vacenovská obsadila v Lausanne sedmí místo.

Evropský pohár 2014

Závěrečné výsledky turnaje

ŽENY

Semifinále: Liu Jia (Rakousko) – Li Jiao (Nizozemsko) 4:2 (4,7,-8,8,-7,4), Viktoria Pavlovičová (Bělorusko) – Petrissa Soljaová (Německo) 4:0 (5,8,8,8). Finále: Liu Jia – Viktoria Pavlovičová 4:2 (9,-6,-7,5,12,7).

Utkání o 3. místo: Li Jiao (Nizozemsko) – Petrissa Soljaová (Německo) 4:1 (4,5,-9,9,8). Utkání o 5. místo: Wu Jiaduo (Německo) – Georgina Pótaová (Maďarsko) 4:0 (6,9,7,8).

MUŽI

Semifinále: Marcos Freitas (Portugalsko) – Adrien Mattenet (Francie) 4:0 (9,9,1,6), Michael Maze (Dánsko) – Dimitrij Ovtcharov (Německo) 4:2 (-7,7,8,7,-11,3). Finále: Marcos Freitas – Michael Maze 4:0 (7,6,8,7).

Utkání o 3. místo: Dimitrij Ovtcharov (Německo) – Adrien Mattenet (Francie) 4:2 (-8,2,-8,9,16,10).

Kompletní výsledky Evropského poháru ve stolním tenisu (DHS Europe Cup 2014) najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2281&category=Cont