Extraliga muži – 2.utkání o 3. místo

Odveta utkání o 3.místo byla vyrovnanější a dramatičtější než 1. utkání, které NH Ostrava vyhrála doma 4:2.

Taky zde zahajovaly utkání obě jedničky Šimončík a Prokopcov, ale tentokrát v dramatickém souboji na 5 setů zvítězil domácí Šimončík. V dalším zápase nenašel domácí hrající trenér Tomáš Demek zbraň na Diducha a bylo vyrovnáno. Pak překvapivě mladík Žiga porazil domácího Janáska a hosté vedli 2:1. V pohodě hrající Šimončík s přehledem vyrovnal v zápase s Diduchem, ale Prokopcov vrátil hostům vedení po hladkém vítězství nad Janáskem. Velký boj viděli diváci v zápase Demka se Žigou, který vedl 2:1 na sety, ale ve 4. a 5. setu zahrál Demek spolehlivě a vyhrál je jednoznačně. O všem rozhodovala čtyřhra, v níž měla domácí dvojice Šimončík/Demek proti oběma ukrajincům výborný nástup a vedla 2:0 na sety a 4:1, NH si vzala time-out, došlo k několika přerušením ve hře při protestech hostů – jak hráčů tak trenéra, domácí vyšli z tempa, v 5. setu dostali ČK /Šimončík/ a nakonec podlehli nejtěsnějším rozdílem. Vzrušená debata se pak ze čtyřhry přenesla i po utkání a byla kaňkou na jinak dramatickém utkání.