Extraliga mužů: Favorité nezaváhali

Ve čtyřech pátečních utkáních úvodního kola extraligy mužů zvítězili domácí vždy 4:0. Jestliže u třech těchto duelů tento výsledek nepřekvapuje, tak v severomoravském derby Havířov – Mokré Lazce ano. Přece jen se předpokládalo, že Robot posílený Martinem Hanákem bude v Havířově více vzdorovat. Mistr republiky Sokol Králův Dvůr vstoupil do soutěže suverénně a povolil soupeři z Prahy (Kotlářka) jediný set. Totéž nastalo v případě vícemistra El Niňo, jenž doma jasně přehrál Sokol Hradec Králové.

Ostrava přivítala nového účastníka extraligy brněnskou Moravskou Slavii. Ta i přes pověst jednoho z nejslabších týmů soutěže předvedla sympatický výkon a trápila domácího favorita. Petr Handl a Roman Chrást přinutili Ondřeje Bajgera resp. Tibora Pavlíka k pěti setům a zvláště Chrást sahal po vítězství. Prohrál 9:11 v páté sadě s Pavlíkem.
První kolo zakončí zítra, v sobotu, zápas Slavoj Ústí n.L. Severotuk – SKST Liberec (17.00).

Martin Bajtler, manažer Králova Dvora: „K žádným dramatickým momentům v celém zápase nedošlo, i když je pravda, že byla k vidění celá řada pěkných výměn. Zvláště v utkáních Kauckého a také Reitšpiese se Širučkem.“

Kamil Koutný, trenér Havířova: „Pro mě je to trochu překvapivý výsledek. Myslel jsem si, že to bude daleko větší boj. Robot podle mě postavil trochu zvláštní sestavu. Ondru Bubu dali na jedničku, já jsem se domníval, že tam postaví Hanáka. Ivan vedl v pohodě 2:0, ale Buba vyrovnal a převzal režii utkání. V pátém setu vedl ještě 9:7, ovšem Karabec se zvednul a zápas dovedl k vítězství 13:11. To byl pro nás důležitý bod. Potom proti Michalovi Benešovi neměl šanci Schwarzer a vedli jsme už dva nula. Ve třetí dvouhře šli na sebe Crha a Hanák. Kuba se ujal vedení 2:0 na sety, ovšem nastaly komplikace. Hanák snížil a vedl ve čtvrtém setu 9:5, ale potom už úřadoval Crha a zvítězil 12:10. Na Hanákovi byla vidět nervozita při jeho prvním zápase v extralize. Po tomto střetnutí jsme se už uklidnili, protože naše jednička Beneš nastoupila proti Bubovi a potvrdila formu.“

Karel Karásek, trenér Ostravy: „Bylo to takové utrápené vítězství. Chválím jen Vojtu Klimka, který uhrál to svoje. Od dalších to bylo slabé.“

Výsledky 1. kola
Sokol Králův Dvůr – SK Kotlářka Praha 4:0 (Košťál – Kaucký 3:0, Jančařík – Marek Obešlo 3:1, Širuček – Reitšpies 3:0, Jančařík – Kaucký 3:0)
Baník Havířov Charvát – Robot Mokré Lazce 4:0 (Karabec – Buba 3:2, Beneš – Schwarzer 3:0, Crha – Hanák 3:1, Beneš – Buba 3:0)
SF SKK El Niňo Praha – Sokol Hradec Králové 2 Imeda 4:0 (Gavlas – Lebeda 3:0, Michal Obešlo – Šlapák 3:0, Konečný – Sitak 3:1, Michal Obešlo – Lebeda 3:0)
TJ Ostrava KST – Moravská Slavia Brno 4:0 (Klimek – Handl 3:0, Bajger – Šmerda 3:1, Pavlík – Chrást 3:2, Bajger – Handl 3:2)