Extraliga mužů: Králův Dvůr – DTJ 4:1

Atraktivní podívanou slibovala úterní dohrávka dvojkola extraligy mužů mezi Sokolem Králův Dvůr a DTJ Hradec Králové pinec.cz. Domácí tým vyhrál 4:1 a připravil hostům už druhou porážku v soutěži. V druhém utkání dne prohrál Sokol Hradec Králové 2 Imeda s TJ Ostrava KST 1:4. V tabulce po třech kolech vede stoprocentní SF SKK El Niňo Praha s 12 body před třemi desetibodovými týmy, Baník Charvát Havířov, Sokol Králův Dvůr a STENmarketing. Pořadí uzavírají se třemi body jedenáctá pražská Kotlářka a poslední MS Brno. Na snímku Lubomír Jančařík, opět stoprocentně bodující v dresu Sokola Králův Dvůr.

Mistři republiky z Králova Dvora si vedli v nejsilnější sestavě suverénně a s jedinou výjimkou si poradili hladce se soupeřem, který je v této sezóně posílen o Slováka Petera Šeredu a Marka Čiháka. Luboše Jančaříka domácí nasadili do první dvouhry. V současné době má 24letý reprezentant formu, kterou demonstroval proti zkušenému 37letému Markovi Čihákovi. Tomu rutina nebyla nic platná a Jančařík ho přehrál ve všech směrech bez ztráty setu.

Druhá dvouhra nabídla nejvyrovnanější utkání večera. Pavel Širuček moc toužil napravit si reputaci po nevydařeném výkonu proti STENmarketingu, ale 19letý hráč měl proti sobě o devět let staršího slovenského reprezentanta Šeredu. Jak známo, Širuček potřebuje k plným obrátkám více času, a tak ani nepřekvapilo, že první set prohrál. V druhé sadě už se dostal ke svému pověstnému bekhendu a rovněž tvrdým forhendem často bodoval a celkem snadno srovnal na 1:1. Na začátku třetího setu to vypadalo, že Širuček už chytil svůj rytmus, vedl 5:0, avšak „Pepo“ Šereda zlepšil příjem, zvýšil aktivitu a svým nepříjemným forhendtopspinem eliminoval soupeřův tlak. Rychle vyrovnal na 6:6 a pak už měl navrch. Čtvrtý set začal domácí hráč opět lépe, vedl 7:3, 9:4 a i přes snížení Šeredy na 9:7 (time Širučka) si set nenechal vzít. Šereda si uvědomil, že uspěje jen aktivním pojetím a když se dostal k forhendu, bylo pro Širučka zle. Ale ani on nevypadl tak docela z role, byť prohrával 1:4 a 3:5. Opět mu vycházely údery z obou stran a stav srovnal. V této rozhodující fázi utkání se podařilo Šeredovi několik skvělých bloků, překvapivých bekhendových drajvů a bylo to 10:6 pro něj. Proměnil druhý mečbol.

Další tři singly už režírovali hráči Králova Dvora. Košťál si rutinním způsobem poradil s Davidem Palkovským a povolil mu celkem 15 bodů ve třech setech. Osmatřicetiletý Košťál udivoval, jak je nadále pohyblivý. O deset let mladší Palkovský nahradil v hradeckém týmu Františka Kantu (pracovní povinnosti) a v tomto střetnutí byl jasně patrný rozdíl ve výkonnosti hráče, který loni v dresu Vrchlabí měl ve 3. lize stoprocentní úspěšnost, a mistra republiky ve dvouhře. Podobné hodnocení lze říci o zápase Palkovského s Jančaříkem. Před tímto závěrečným utkáním na sebe narazili Širuček a Čihák. Marek neměl svůj den a dokázal čelit soupeřovu tlaku jen v případě, že ho neodtlačil od stolu a byl přesný v bloku a kontru nad stolem. To se Čihákovi dařilo jen ve třetím setu.
David Štěpánek, kouč Králova Dvora: „Je to nepříjemný soupeř, který se hodně posílil před sezónou. Ukázali jsme, že jsme vyrovnanější tým a kvalita byla na naší straně. Pavel Širuček je na začátku soutěže zatím trochu v útlumu, ale věřím, že mu forma přijde.“
Martin Lučan, trenér DTJ: „Výsledek odpovídá předvedeným výkonům a soupeři gratuluji. Za očekáváním zůstal Marek Čihák, kterému se nedařilo a působil unaveným dojmem. Pepo Šereda vydřel výhru nad Širučkem. David Palkovský mě rozhodně nezklamal, je na něm vidět malá rozehranost v této soutěži a do budoucna je příslibem.“

Sokol Králův Dvůr – DTJ Hradec Králové pinec.cz 4:1. Jančařík – Čihák 3:0 (8,3,3), Širuček – Šereda 2:3 (-7,6,-8,7,-7), Košťál – Palkovský 3:0 (6,5,4), Širuček – Čihák 3:1 (9,5,-2,6), Jančařík – Palkovský 3:0 (3,9,5).

Pavel Širuček prohrál se Šeredou, vyhrál nad Čihákem a spravil si sebevědomí.

Mezi sety se radí Peter Šereda a trenér Martin Lučan.