Favoritky si zajistily postup do finále Extraligy žen

Linda Záděrová pečetila postup Hodonína na stolech SK Dobré

Podobně jako v několika minulých sezonách se ve finále Extraligy žen utkají dva rivalové z jihu Moravy. Do závěrečného boje o titul postoupily týmy z Hodonína a Břeclavi, které shodně v semifinálových odvetách své soupeře porazily 5:1.

Hráčky Břeclavi v sezoně stále ještě neochutnaly hořkost porážky a na stolech TJ Ostrava KST jasně dominovaly. Jediný bod domácího družstva zařídila Tamara Tomanová, když porazila Anetu Širučkovou. Jinak ale hostující hráčky kráčely jasně za vítězstvím. Čtyři zápasy bez ztráty setu byly nejlepším dokladem toho, že postup do finále si Břeclav rozhodně zasloužila.

Na východě Čech přece jen SK Dobré trochu víc favorizovaný Hodonín potrápil. Jednu pětisetovou bitvu Zdena Blašková proti Lindě Záděrové zvládla, další dvě pak domácí hráčky prohrály. Postup Hodonína tak právě Záděrová pečetila výhrou nad Konstantinou Paridiovou v pátém setu.

Finále Extraligy žen začne 1. června a celé ho bude vysílat živě ping-pong.tv.

Extraliga žen, play off 2020/2021

Výsledky utkání semifinále

TJ Ostrava KST – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP 1:5

Monika VYBÍRALOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 1:3 (6,-3,-2,-8), Tamara TOMANOVÁ – Aneta ŠIRUČKOVÁ 3:0 (7,6,6), Ema LABOŠOVÁ – Dana ČECHOVÁ 0:3 (-7,-6,-9), Tamara TOMANOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 0:3 (-10,-8,-9), Monika VYBÍRALOVÁ – Dana ČECHOVÁ 0:3 (-6,-7,-6), Ema LABOŠOVÁ – Aneta ŠIRUČKOVÁ 0:3 (-9,-1,-8). Konečný stav série 0:2.

SK Dobré – SKST Stavoimpex Hodonín A 1:5

Dagmar ILIEVOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 0:3 (-7,-4,-2), Zdena BLAŠKOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (-9,8,-8,7,9), Konstantina PARIDIOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 0:3 (-9,-8,-4), Zdena BLAŠKOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 0:3 (-2,-6,-8), Dagmar ILIEVOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 2:3 (2,-10,-8,7,-4), Konstantina PARIDIOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 2:3 (7,-9,10,-8,-10). Konečný stav série 0:2.