Filip Nacházel porazil na úvod paralympiády v Tokiu světovou pětku

Korejce Kim Jung-Gila přehrál po vyrovnaném boji 3:1

První hrací den soutěže stolního tenisu na paralympiádě v Tokiu a první české vítězství. Filip Nacházel zaskočil pátého nasazeného hráče Kim Jung-Gila. O podobný skalp se pokusil i Petr Svatoš. Ten ale na světovou šestku Zhai Xianga z Číny nestačil a po třinácti minutách odcházel s porážkou 0:3

Filip Nacházel nastoupil na úvod turnaje proti vítězi týmové soutěže z paralympiády v Riu. Ve skupině E třídy TT4 změřil síly se světovou pětkou Kim Jung-Gilem z Koreji. Už první výměny ale daly jasně najevo, že to bude zápas mnohem vyrovnanější, než se čekalo. Rodák z Pelhřimova se dokonce dostal do vedení 2:1. Ve čtvrté hře měl sice navrch Korejec, ale Nacházel vývoj setu otočil a favorita nakonec zdolal 3:1 na sety. Připisuje si tak důležité body do tabulky a již vyhlíží dalšího protivníka. Tím bude osmý nasazený Kryzstof Zylka z Polska.

Ještě předtím se o překvapení pokoušel Petr Svatoš. V jednom z vůbec prvních zápasů letošní her proti němu stál Zhai Xiang z Číny. Tedy zlatý medailista z týmové soutěže na minulé paralympiádě a momentální světová šestka. Tentokrát ale zápas skončil podle předpokladů a český reprezentant prohrál ve třech setech. Postupem času se sice zlepšoval, v tom posledním uhrál sedm bodů, ale k vítězství měl daleko. Ve skupině F mu tak zbývá odehrát ještě poslední duel. A to opět proti papírově silnějšímu Jensonu van Emburghovi z USA.

Nacházel i Svatoš odehrají druhé skupinové zápasy zítra. Přidá se k nim i bronzový medailista z Ria Jiří Suchánek, který bude muset zvládnout oba duely v jeden den.