Finále extraligy v České televizi!

Podle očekávání El Niňo a Start
Po středečním večeru jsou již známi oba finalisté extraligy mužů v sezoně 2005/2006. Jak se očekávalo, v boji o titul mistra České republiky družstev se střetnou – stejně jako loni – SF SKK El Niňo Praha A a START Horní Suchá.

Zatímco tým z Havířova vyhrál v semifinálové sérii nad B-týmem El Niňa hladce 3:0, obhájce titulu z pražské Kotlářky potřeboval k postupu čtyři utkání. Avex Zlín totiž třetí dějství na domácích stolech vyhrál v úterý 4:3 hlavně díky výbornému Janáskovi (dva body + podíl na čtyřhře), ale ve středu se již El Niňo nenechalo zaskočit, postavilo opět Konečného a vyhrálo 4:0.
Finále play off na tři vítězná utkání začne 17. května v Praze. Druhý zápas se hraje druhý den, 18. května, opět v herně El Niňa na Kotlářce. Poté se finálový duel přestěhuje do Havířova a v herně Na Šumbarku se oba týmy střetnou 24. května. Případný čtvrtý zápas je na pořadu 25. května v Havířově a pokud by byl stav nerozhodný, přestěhuje se finále k pátému, rozhodujícímu zápasu do Prahy 29. května.
Díky aktivitě na úseku propagace svazu došlo k dohodě s Českou televizí, která odvysílá na programu ČT4 Sport nejméně dva záznamy! Z druhého finále v Praze (18.5.) uvidí televizní diváci 19. května 60minutový záznam od 16.05 hodin. Ze třetího utkání v Havířově (24.5.) pak 25. května 50minutový záznam od 17.00 hodin. Je připraven i záznam z případného čtvrtého utkání (25.5.), odvysílalo by se 26. května 50 minut záznamu od 17.00 hodin.
2. semifinále: El Niňo A – Avex Zlín 4:0 (Prokopcov – Kadlček 3:0, Konečný – Janásek 3:2, Vožický – Csölle 3:0, Prokopcov – Janásek 3:1). Horní Suchá – El Niňo B 4:1 (Košťál – David 0:3, Šereda – Vráblík 3:0, Čihák – Urbánek 3:0, Košťál – Vráblík 3:0, Čihák – David 3:0).
3. semifinále: Avex Zlín – El Niňo A 4:3 (Janásek – Prokopcov 3:2, Csölle – Kaucký 3:2, Feber – Vožický 2:3, Janásek – Kaucký 3:1, Feber – Prokopcov 1:3, Csölle – Vožický 1:3, čtyřhra Janásek, Feber – Vožický, Prokopcov 3:1). El Niňo B – Horní Suchá 1:4 (Vráblík – Čihák 3:2, Urbánek – Košťál 0:3, David – Šereda 2:3, Vráblík – Košťál 0:3, David – Čihák 0:3). Konec série 0:3.
4. semifinále: Avex Zlín – El Niňo A 0:4 (Feber – Prokopcov 1:3, Kadlček – Konečný 0:3, Janásek – Vožický 1:3, Feber – Konečný 2:3). Konec série 1:3.
Semifinále extraligy žen na dva vítězné zápasy začalo 6. května. MSK Gumotex Břeclav porazil SKST ČSAD Hodonín A 5:1 a Spartak Hluk STENmarketing prohrál s Ferrum Frýdlant BM Plast 1:5. Druhé utkání se hraje půdě soupeřek 13. května, případné třetí utkání o den později.