František Onderka zlatý na Satelitu

Druhý titul přidalo družstvo děvčat České republiky

V Topolčanech “odstartoval“ úvodním turnajem 23. ročník mezinárodní soutěže mládeže ve stolním tenisu SATELITE TOUR.

První den topolčanského turnaje patřil netradičně soutěžím jednotlivců, které českým barvám “přinesly“ celkem pět medailí. Tu nejcennější, zlatou, vybojoval ve dvouhře starších žáků František Onderka. Mladý český reprezentant si v Topolčanech počínal skvěle, když v cestě za prvenstvím v turnaji porazil v semifinále Martina Danovského i ve finále Tobiáše Pinduru 3:0 na sety. Ve dvouhře mladších žáků putovaly do Česka dvě medaile, stříbrná zásluhou Adama Štalzera (SK Frýdlant nad Ostravicí) a bronzová, kterou získal Ondřej Květon (Jiskra Domažlice). Další „pódiová“ umístění vybojovali v singlu starších žáků a žákyň Petr Olejník (SK Přerov) a Gabriela Štěpánová (Česká republika). Oba skončili ve svých kategoriích na třetích místech.

ONDERKA Frantisek CZE IMG_6577

František Onderka vyhrál v Topolčanech dvouhru starších žáků

I druhý den turnaje Satelit 2015 v Topolčanech přinesl české reprezentaci jedno prvenství. V soutěži družstev zvítězily dívky ČR v sestavě Jana Vašendová, Gabriela Štěpánová a Kateřina Čechová ve finále nad Slovenskem 2:1. Chlapci České republiky (Jan Dufek, František Onderka, Ondřej Lapčík) skončili ve čtvrtfinále, kde prohráli s celkem STK Košice-Čaňa 1:2.

Pěkné druhé místo v soutěži družstev dosáhli chlapci Adam Štalzer, Aleš Rusnák a Jan Gorecki, hrající za SKST Baník Havířov I.

Třiadvacátý ročník mezinárodní soutěže mládeže ve stolním tenisu – SATELITE TOUR 2015 (Satelit 2015) pokračuje druhým turnajem 19. a 20. srpna v Havířově.

repre komplet P1030644

Na snímku kompletní česká reprezentace na Satelitu pod vedením Radka Košťála a Lumíra Jalůvky

SATELITE TOUR 2015

Úvodní turnaj v Topolčanech

Závěrečné výsledky

Soutěže jednotlivců

DVOUHRA JUNIORŮ

Semifinále: Tibor Špánik (Slovensko) – Jakub Zelinka (STK Košice-Čaňa) 2:3, Nils Schultze (Niedersachsen e.V.) – Štefan Peko (KST Viktória Trnava) 2:3. Finále: Jakub ZELINKA – Štefan Peko 3:1.

DVOUHRA JUNIOREK

Semifinále: Nikoleta Puchovanová (ŠKST Ružomberok) – Lotta Roseová (Niedersachsen e.V.) 1:3, Katarína Belopotočanová (Slovensko) – Natália Grigelová (ŠG ŠOG Nitra) 2:3. Finále: Lotta ROSEOVÁ – Natália Grigelová 3:2.

DVOUHRA STARŠÍCH ŽÁKŮ

Semifinále: František Onderka (Česká republika) – Martin Danovský (TJ Lokomotíva Vrútky) 3:0, Tobiáš Pindura (ŠKST Ružomberok) – Petr Olejník (SK Přerov) 3:1. Finále: František ONDERKA – Tobiáš Pindura 3:0.

DVOUHRA STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Semifinále: Gabriela Štěpánová (Česká republika) – Natália Divinská (MSTK Tvrdošín) 1:3, Zuzana Peková (KST Viktória Trnava) – Alena Majerská (STO Valaliky) 3:1. Finále: Natália Divinská – Zuzana PEKOVÁ 1:3.

DVOUHRA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Semifinále: Dominik Sviatko (STO Valaliky) – Adam Klajber (STK Košice-Čaňa) 0:3, Ondřej Kveton (Jiskra Domažlice) – Adam Štalzer (SK Frýdlant nad Ostravicí) 2:3. Finále: Adam KLAJBER – Adam Štalzer 3:1.

DVOUHRA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

Semifinále: Rebeka Horváthová (TTC Nové Zámky) – Alžběta Kováčová (ŠKST Ružomberok) 3:2, Adriana Balúchová (STK Rybník) – Adriana Ilášová (ŠKST Topolčany) 3:2. Finále: Rebeka Horváthová – Adriana BALÚCHOVÁ 0:3.

Kompletní výsledky z turnaje SATELITE TOUR 2015 (Satelit 2015) v Topolčanech najdete na: http://skst-topolcany.webnode.sk/