Global Cadet Challenge: kadeti Evropy stříbrní

V portorickém San Juanu vyvrcholila ve středu večer soutěž družstev Global Cadet Challenge. Zlaté medaile získali podle očekávání mladí stolní tenisté a tenistky Asie. Mezi kadety Asiaté porazili Evropu 3:1 a kadetky zvítězily nad výběrem Severní Ameriky 3:1. Dnešní den, čtvrtek, je volný a účastníci si prohlédnou hlavní město tohoto karibského státu San Juan. Večer se losují soutěže jednotlivců. V pátek se již zase hraje a začne také finálový turnaj světového juniorského okruhu.

V portorickém San Juanu vyvrcholila ve středu večer soutěž družstev Global Cadet Challenge. Zlaté medaile získali podle očekávání mladí stolní tenisté a tenistky Asie. Mezi kadety Asiaté porazili Evropu 3:1 a kadetky zvítězily nad výběrem Severní Ameriky 3:1. Dnešní den, čtvrtek, je volný a účastníci si prohlédnou hlavní město tohoto karibského státu San Juan. Večer se losují soutěže jednotlivců. V pátek se již zase hraje a začne také finálový turnaj světového juniorského okruhu.

Zatímco v evropském výběru kadetů seděl i ve finále náš David Reitšpies na lavičce náhradníků, tak mezi kadetkami, které bojovaly neúspěšně o bronz s výběrem světa (1:3), si zahrála Kristýna Štefcová. V první dvouhře prohrála s Francouzkou Marii Migotovou 1:3.

Kadeti
F
inále: Asie – Evropa 3:1 (Kim Min Hyeok – Chen 3:0, Zhou Qihao – Landrieu 3:1, Yadav – Ahlander 2:3, Zhou – Chen 3:1). O 3. místo: Latinská Amerika – výběr světa 3:2. O 5. – 8. místo: Portoriko – Oceánie 3:0, Afrika – Severní Amerika 3:0. O 5. místo: Portoriko – Afrika 3:1. O 7. místo: Severní Amerika – Oceánie 3:1.

Kadetky
Finále: Asie – Severní Amerika 3:1 (Doo Hoi Kem – Zhang Lily 3:0, Liu Gaoyang – Wu 3:0, Lee Seul – Luo Anqi 2:3, Liu Gaoyang – Zhang Lily 3:1). O 3. místo: výběr světa – Evropa 3:1 (Migotová/Fr. – Štefcová 3:1). O 5. – 8. místo: Portoriko – Afrika 3:1, Latinská Amerika – Oceánie 3:1. O 5. místo: Portoriko – Latinská Amerika 3:0. O 7. místo: Afrika – Oceánie 3:1.