Grenzau se pomstilo a je ve čtvrtfinále Poháru ETTU

Ve skvělé formě hrající Chorvat Andrej Gačina, kterému výborně sekundoval český reprezentant Lubomír Jančařík, byl největším trumfem bundesligového TTC Zugbrücke Grenzau v pátečním utkání 4. kola Poháru ETTU. Svěřenci šéftrenéra Antona Štefka i bez mladého Japonce Masaki Jošidy zvítězili ve Francii nad Istres Tennis de Table 3:1 a postoupili do čtvrtfinále Poháru ETTU. Stolní tenisté bundesligového TTC Zugbrücke Grenzau se navíc svému soupeři “revanšovali“ za loňské vyřazení z této druhé nejvýznamnější klubové soutěži v Evropě, kterou v sezóně 1997/1998 vyhráli..

Již před zápasem v Istres šéftrenér TTC Zugbrücke Grenzau Anton Štefko avizoval pohodu ve svém kolektivu, kde hrají i dva Češi Tomáš Pavelka a Lubomír Jančařík: „Loňská porážka byla dost nešťastná, letos je náš tým silnější.“ Jeho slova se v pátečním utkání stoprocentně potvrdila. Dvoubodového Andreje Gačinu skvěle doplnil Lubomír Jančařík, který ve čtyřech setech přehrál Francouze Antoine Hacharda. Grenzau vyhrálo 3:1 a může se těšit na zajímavého čtvrtfinálového soupeře. Ten vzejde z kvarteta týmů TTF Liebherr Ochsenhausen, 1.FC Saarbrücken TT, Walter Wels a Borussia Düsseldorf.

Ani na konci letošního roku si stolní tenisté TTC Zugbrücke Grenzau příliš neodpočinou. Mezi svátky je čeká start ve finálovém turnaji Německého poháru, který se uskuteční 28. až 29. prosince ve Stuttgartu.

Pohár ETTU ve stolním tenisu

Muži – IV. kolo

Istres Tennis de Table – TTC Zugbrücke Grenzau 1:3

Christophe Legout – Andrej Gačina 2:3 (10,7,-10,-6,-6), Chen Jian – Tomáš Pavelka 3:0 (3,3,8), Antoine Hachard – Lubomír Jančařík 1:3 (6,-11,-11,-9), Chen Jian – Andrej Gačina 2:3 (-9,9,10,-20,-5).

Další výsledky: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – STK Dr. Časl Záhřeb 3:1, Logis Auderghem TT – Stella Sport La Romagne 1:3, Cajasur Priego SM – TTC Magistral Moskva 3:1.