Hana Matelová je na ME ve druhém kole singlu

Nepříjemnou Rakušanku Liu Yuan porazila česká jednička 4:1

Nejen ve čtyřhrách, ale také přinejmenším v ženské dvouhře budou v pátečním programu vidět české barvy. Hana Matelová porazila v prvním kole singlu Rakušanku Liu Yuan 4:1 a postoupila mezi dvaatřicet nejlepších.

Nevstoupila do zápasu nejlépe, když prohrála první set. Jenže má už dostatek zkušeností na to, aby se nenechala tímto stavem rozhodit. Druhý set vyhrála a teprve pak se začalo rozhodovat o osudu zápasu. Ve třetím setu prohrávala 5:7, ale pěti vítěznými body za sebou vývoj otočila na 10:5. Nakonec set dotáhla do vítězného konce. „Byl to náš první vzájemný zápas, ale trénovali jsme spolu před několika dny na soustředění v Rakousku. Proto jsme s trenérem mohli zvolit správnou taktiku. Musím říct, že mě v zápase trochu zaskočila. Hrála o poznání lépe než v tréninku. Třetí set byl hodně důležitý, protože ona pak začala víc kazit a já jsem naopak hrála dobře,“ řekla po zápase Hana Matelová.

Vedení 2:1 na sety už česká hráčka nepustila. I v dalším setu sice prohrávala, ale opět dokázala vývoj otočit a dokráčela k zaslouženému vítězství. Ve druhém kole změří česká reprezentantka síly s domácí Natálií Bajorovou, s níž taky ještě nikdy zápas nehrála. Ale zná ji z tréninku. „Těším se na to, měly jsme letos s Polkami společný kemp a tréninkové zápasy máme 1:1. Bude to hodně o tom, jak které z nás víc sednou podmínky tady v hale. Je to tu pomalejší, dost horko, bude to těžký zápas.“

Ve dvouhře už naopak skončila Kateřina Tomanovská. Proti velezkušené Lucemburčance Ni Xia Lian, jejíž nepříjemný styl drtí Evropanky až přes dvacet let (je mistryní Evropy už z roku 1998), uhrála dva sety a nebyla daleko k zisku třetího. V klíčových momentech však dokázala Ni Xia Lian udržet pevné nervy a udělat potřebné body.

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráček

Dvouhra žen, 1. kolo: Ni Xia Lian (Luc.) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (6,10,-6,10,-10,1), Hana MATELOVÁ – Liu Yuan (Rak.) 4:1 (-7,7,8,8,5).