K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová má pořádně nabitý program a těší se do Indie


Nejlepší česká hráčka věří, že v Havířově proti Maďarkám pomůže domácí prostředí

Aktuálně je česká reprezentantka Hana Matelová na 53. místě světového žebříčku. Je českou jedničkou a ze všech sil bojuje na turnajích světového okruhu, aby pozici ve světové špičce udržela. Kromě toho samozřejmě působí v německém bundesligovém TTG Bingen/Münster-Sarmsheim. Na nedostatek těžkých zápasů si rozhodně stěžovat nemůže.

Jste spokojená se svými výsledky v první čtvrtině tohoto roku?

Je to prozatím takové nahoru a dolů. Teď konkrétně se mi poslední turnaj v Chorvatsku moc nepovedl, ale tohle se stává. Vynechala jsem kvůli operaci zubů prakticky celý leden. Bylo tam trochu tréninkové manko, ale dohnala jsem vše poměrně rychle. V březnu na republice už jsem se cítila skvěle. Pak se mi povedly turnaje kategorie platinum v Kataru a Německu, takže v tomto směru dobrý.

Co klubová soutěž v Německu?

Skončily jsme první po základní části a postoupily přímo do semifinále. Je to pro mne lehké překvapení, ale samozřejmě příjemné. Naším cílem je soutěž vyhrát. Mám prozatím vyrovnanou bilanci deseti vítězství a deseti porážek, což není v horní části sestavy špatné.

Teď máte před sebou dvě akce v dresu české reprezentace. Jaké jsou vaše šance proti Maďarkám ve středeční kvalifikaci o postup na ME družstev?

Myslím, že bude hodně záležet na tom, jak trefíme sestavu. Maďarky asi moc na výběr nemají, Georgina Potaová je jejich jasná jednička a předpokládám, že ji nasadí tak, aby právě ona hrála případný čtvrtý zápas. To může být výhoda pro našeho kouče, který bude stavět náš tým. Jsme hodně vyrovnané, a to je určitě veliké plus. A pak je tady domácí prostředí, havířovskou hernu velmi dobře známe a pomoci by nám měli i fanoušci. Tohle utkání bude pro další vývoj ve skupině hodně důležitý, proto ho chceme vyhrát.

Těžké to bude určitě i na MS družstev, které se hraje na přelomu dubna a května. Je to tak?

Máme hodně těžkou skupinu. Kdybych si mohla vybrat, asi bych brala jiné soupeřky. Ale nedá se s tím nic dělat. Favoritky nebudeme, ale šance na postup se jen tak nevzdáme. Před dvěma lety jsme například prohrály v boji o postup mezi nejlepších dvanáct týmů s KLDR 2:3, třeba by se to letos mohlo otočit.

V červnu si pak zahrajete ještě jednu prestižní týmovou soutěž. Dostala jste pozvánku do indické ligy CEAT Ultimate Table Tennis. Máte z toho radost?

Musím říct, že jsem o téhle soutěži trochu přemýšlela někdy na konci roku. Že by to bylo super se tam dostat. Pak mi jako vánoční dárek přišla 26. prosince nabídka. Za mne je to neskutečná čest dostat se do takové společnosti. Když jsem pak někdy v polovině března viděla definitivní nominaci, řekla jsem, že je to opravdu super. Bude to obrovská zkušenost, protože se tam bude hrát trochu odlišným systémem. Vloni to bylo obrovsky atraktivní, v jednotlivých utkání jsou čtyřhry, mixy a celkově je to jedna velká show.

V každém týmu jsou dva hráči a hráčky z Indie, pak dva cizinci, dvě cizinky a také jedna vycházející indická hvězda. To bude docela zajímavé poskládat z toho kompaktní tým. Vašimi spoluhráči budou například Nigerijec Quadri Aruna, domácí hvězda Sharath Kamal nebo Chuang Chih-Yuan z Taiwanu. Co na to říkáte?

Znovu opakuji, bude to obrovská zkušenost. Nikdy jsem v Indii nebyla a vím, že stolní tenis je tam v posledních letech obrovsky populární. Svědčí o tom také vynikající výsledky, kterých indičtí reprezentanti dosahují. A neměli bychom zapomenout na našeho reprezentačního kouče Petra Engela, který v Indii v minulosti působil v roli šéftrenéra a bude tam tentokrát mým soupeřem. Povede jiný tým, než ten, ve kterém budu hrát já.

Kolik dnů vám tato akce zabere?

Samotná soutěž trvá něco přes dva týdny, já tam poletím začátkem června hned po Japan Open. Nějaká aklimatizace, seznámení s prostředím, pak samozřejmě budou určitě nějaké promo akce. Po skončení bych se měla vracet někdy první týden v červenci. Bude to určitě trochu jiné, než v minulých letech, ale věřím, že si pak dostatečně odpočinu, abych se dobře připravila na podzimní mistrovství Evropy.

Soutěž se hraje na jednom místě nebo vás čeká i nějaké cestování?

Bude se hrát v šesti největších indických městech, takže nějaké přesuny budou. Ale tohle není samozřejmě vůbec žádný problém.

A máte vůbec představu, jak se vám podařilo dostat mezi dvanáct hráček světa, které dostaly pozvánku do soutěže?

Měla jsem určitě štěstí, že jsem na přelomu roku v novém plánovaném světovém žebříčku skočila do elitní padesátky. Byla jsem v pravou chvíli na pravém místě. Bral si na mne kontakt jeden Ind, který hraje dlouho v Německu, jak ale probíhala samotná nominace a výběr hráček, to nevím a ani to nepotřebuji zjišťovat. Je to pro mne obrovský úspěch a moc se na soutěž těším.

Více informací o indické lize CEAT Ultimate Table Tennis najdete ZDE