Hana Matelová na TOP 16 postoupila do čtvrtfinále

Skvělý úspěch české reprezentantky, která porazila Rumunku Elizabetu Samarovou

Poprvé v kariéře postoupila česká reprezentantka Hana Matelová do čtvrtfinále turnaje TOP 16, který se letos hraje v řeckém Thessaloniki. V prvním kole porazila držitelku sedmi zlatých medailí z mistrovství Evropy Rumunku Elizabetu Samarovou 4:1.

Evropská šampionka ve dvouhře v roce 2015 a stále ještě úřadující mistryně Evropy v družstvech na českou hráčku jednoduše nestačila. Matelová v úvodu zápasu těžila z kvalitního servisu a velmi aktivní hry. V prvním setu vedla už 8:2 a ve druhém 8:3. Oba dotáhla do vítězného konce. A když se její soupeřka ve třetím dějství nadechla a začala lépe ona, dokázala česká reprezentantka nepříznivý vývoj (0:3 a 4:6) otočit.

Teprve až ve čtvrtém setu přišlo drobné zaváhání. Samarová je velmi zkušenou hráčkou a nevzdala to. Dokázala odvrátit v koncovce setu mečbol Matelové a set získat ve svůj prospěch. Jenže česká reprezentantka už má taky za sebou spoustu těžkých zápasů a v pátém setu měla v koncovce pevnější nervy. Za stavu 8:8 získala pro sebe tři míčky a bylo z toho cenné vítězství. „Byl to z mé strany povedený zápas. Myslím, že jsem ji vůbec nenechala hrát její hru. Ten první mečbol jsem asi trochu uspěchala na příjmu, ale jsem jinak velmi spokojená. Pokračuji dál na turnaji a těším se na další zápas,“ řekla po vítězném vstupu do turnaje Hana Matelová.

Ve čtvrtfinále ji večer čeká maďarská reprezentantka Georgina Potaová.

TOP 16, Thessaloniki

Výsledky české hráčky

Dvouhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ – Elizabeta Samarová (Rum.) 4:1 (8,8,6,-12,8).