Hana Matelová na turnaji TOP 16 prohrála s loňskou vítězkou

S Rumunkou Bernadette Szöcsovou sehrála česká hráčka velmi vyrovnaný souboj

Poprvé v kariéře okusila Hana Matelová atmosféru prestižního turnaje TOP 16, který se hraje jako Evropský pohár. Sice prohrála v úvodním kole, ovšem za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí. Obhájkyni loňského prvenství na tomto podniku Rumunce Bernadette Szöcsové byla naprosto vyrovnanou soupeřkou a prohrála po boji 2:4.

Rumunka je na turnaji nasazená jako dvojka a měla lepší vstup do zápasu. Díky skvělému servisu a agresivní hře ovládla úvodní set 11:5. Pak už to ale byla prakticky pořád bitva v koncovkách. Ve druhém setu odvrátila Matelová první setbol, pak za stavu 9:10 už měla svoji soupeřku daleko od stolu, jenže pokazila smeč.

Dobře to nevypadalo ani na začátku třetího dějství, kdy ani oddechový čas české hráčky nezabránil Rumunce jít do vedení 6:1 a pak ještě 7:3. Matelová však nesložila zbraně a trpělivě sbírala bod za bodem. Také ona se víc a víc pouštěla do rychlých výměn a nutila Szöcsovou k chybám Srovnala na 9:9, pak odvrátila dva setboly a nakonec set získala ve svůj prospěch.

Jedna z nejlepších Evropanek současnosti Bernadette Szöcsová předvedla, že je už ve svých třiadvaceti letech vyspělou a zkušenou hráčkou. Bleskově se vrátila zpět ke své hře a opět zvýšila vedení. Divácky nejatraktivnější pátý set začala Matelová dobře. Vedla už 8:5, pak dokonce 10:7 a měla tři setboly. Dlouhé výměny, v nichž byla ovšem lepší Szöcsová, diváci oceňovali zaslouženým potleskem. Česká hráčka nakonec potřebovala k zisku setu až pátý setbol a Rumunka vztekle „položila“ raketu na stůl.

Psychickou výhodu dokázala Matelová využít pouze do stavu 8:6, kdy byla blízko vyrovnání. Její soupeřka ovšem opět předvedla své umění, sérií čtyř míčků za sebou vybojovala první mečbol, který následně využila. „Myslím, že to byl dobrý zápas. Škoda, že mi chybělo trošku víc energie na začátku, než jsem se rozjela. Byla jsem taková tuhá a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na její servis a tempo. Rozhodně ji šlo dneska porazit, zvlášť když jsem se zlepšovala každý set. Škoda momentu ve druhém setu za stavu 9:10, to jsem pokazila. A samozřejmě pak vedení 8:6 v šestém setu,“ řekla česká reprezentantka po zápase a dodala: „Na turnaji jinak funguje všechno skvěle. Super hotel, hala je menší, ale je zaplněná, takže atmosféra byla hezká.“

CCB Europe TOP 16 Cup, Montreux

Výsledky

Ženy, 1. kolo: Bernadette Szöcsová (Rum.) – Hana Matelová 4:2 (5,9,-11,7,-11,8).