Hana Matelová v Minsku prohrála s Porugalkou Shao Jieni

Česká reprezentantka nevyužila ve vyrovnaném duelu v koncovce tři mečboly

Mimořádně vyrovnaný souboj svedly ve třetím kole dvouhry na Evropykých hrách v Minsku česká reprezentantka Hana Matelová a Portugalka Shao Jieni. V koncovce sedmého setu portugalská hráčka odvrátila tři mečboly a nakonec se právě ona radovala z postupu.

Měla lepší vstup do zápasu a vyhrála úvodní dva sety. Pak ovšem Hana Matelová vývoj otočila. Vyhrála tři sety za sebou a byla blíž postupu mezi šestnáct nejlepších. Rozhodnout ovšem musel až závěrečný sedmý set. I ten byl jako na houpačce. Shao Jieni už vedla 6:3, Matelová ovšem nic nevzdala a otočila na 9:7. Pak za stavu 10:9 měla první mečbol a po něm ještě další dva. Portugalka však udržela pevné nervy, také si vytvořila dvě šance na ukončení zápasu a hned tu druhou využila.

Na hrách v Minsku tak bohužel zhasla poslední česká naděje. Ve smíšené čtyřhře a ani následných soutěžích družstev už nikdo z českých hráčů a hráček nehraje.

Evropské hry 2019, Minsk

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra ženy, 3. kolo: Shao Jieni (Portug.) – Hana MATELOVÁ 4:3 (5,7,-4,-9,-7,8,13).