Hana Matelová v Thessaloniki na TOP 16 skončila v semifinále

-Česká reprezentantka prohrála s Němkou Ninou Mittelhamovou 0:4

Pouze dva čeští stolní tenisté se v padesátileté historii radovali z vítězství na prestižním turnaji TOP 12 (v současnosti TOP 16). Od roku 1971 to byl dvakrát Milan Orlowski a jednou Marie Hrachová. Těch, co skončili na druhém nebo třetím místě, nebylo o mnoho víc. Naposledy v roce 2004 ve Frankfurtu skončil na pomyslných stupních vítězů Petr Korbel.

Letos se do semifinále probojovala Hana Matelová a prohrála v něm s Němkou Ninou Mittelhamovou 0:4. Na turnaji ovšem porazila exmistryni Evropy Rumunku Elizabetu Samarovou a pak skvělou Maďarku Georginu Potaovou, mimochodem rovněž dvojnásobnou mistryni Evropy ve čtyřhře a v družstvech.

Proti naopak trojnásobné mistryni Evropy Nině Mittelhamové neodehrála česká reprezentantka úplně nejpovedenější zápas a na turnaji skončila. Němka byla jistější a důraznější, Matelové se nedařilo v žádné herní činnosti. Se svým vystoupením v Thessaloniki však může být rozhodně spokojena.

Mittelhamová vyzve v boji o vítězství na turnaji Portugalku Yu Fu, která udolala v sedmisetové bitvě Rumunku Bernadette Szocsovou.