Hattrick Číňanky Liu Shiwen ve Světovém poháru

Číňanka Liu Shiwen vyhrála v japonském Kóbe Světový pohár žen ve stolním tenisu. Aktuální světová jednička tak v této prestižní soutěži navázala na své triumfy z let 2009 a 2012. Dvaadvacetiletá Liu Shiwen ve finále porazila svou krajanku Wu Yang 4:0 a z Kóbe si odvezla 45 tisíc dolarů.

Na bronzový stupínek se v Kóbe probojovala Singapurka Feng Tianwei, která porazila Jiang Huajun z Hongkongu 4:0.

Světový pohár mužů ve stolním tenisu se uskuteční od 25. do 27. října v belgickém Verviersu.

Světový pohár žen ve stolním tenisu

Závěrečné výsledky turnaje

Čtvrtfinále: Liu Shiwen (Čina) – Yu Mengyu (Singapur) 4:0, Jiang Huajun (Hongkong) – Shen Yanfei (Španělsko) 4:1, Wu Yang (Čína) – Fukuharaová (Japonsko) 4:1, Feng Tianwei (Singapur) – Išikawaová (Japonsko) 4:3.

Semifinále: Liu Shiwen – Jiang Huajun 4:1 (-4,3,9,8,7), Wu Yang – Feng Tianwei 4:1 (8,-8,8,7,10).

Finále: Liu Shiwen – Wu Yang 4:0 (3,7,7,2). O 3. místo: Feng Tianwei – Jiang Huajun 4:0 (6,11,10,2).