Havířov: Česká republika – Rakousko 3:2 !

Stolní tenisté České republiky zvítězili v Havířově v utkání 6. kola JOOLA Evropské ligy národů nad Rakouskem 3:2 a zajistili si tak první místo v A skupině Premier divize.

Zápas o první místo v základní skupině nezačal pro český reprezentační tým zrovna ideálně. Petr Korbel sice v souboji s dvaadvacetiletým Stefanem Fegerlem vyhrál úvodní set hladce 11:3, ale pak se dostal ke slovu soupeř. Mladý Rakušan vyhrál tři sady po sobě a překvapivě zařídil úvodní bod svého týmu. Nepříznivý stav netrval dlouho. Josef Šimončík (na snímku) v druhém singlu dokázal pokořit nevyzpytatelného Daniela Habesohna. Český reprezentant vyhrál 3:1 a srovnal stav utkání na 1:1. Na “trojce“ hrající Dmitrij Pokopcov pak s přehledem přehrál čínského rodáka Feng Xiaoquan ve třech setech. V následujícím duelu nastoupil Petr Korbel proti rakouské jedničce v tomto utkání Danielu Habesohnovi. O osudu tohoto vyrovnaného utkání rozhodla koncovka třetí sady, v které měli oba hráči několik setbolů. Šťastnější byl nakonec čtyřiadvacetiletý Daniel Habesohn, jenž tento set vyhrál 16:14 a celý zápas 3:1 na sety. Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná čtyřhra. Netradiční český pár Dmitrij Prokopcov – Josef Šimončík zvládl těžkou roli a s výjimkou třetí sady své soupeře přehrával. V důležité koncovce čtvrtého setu pak pomohl servis Prokopcova, po kterém se česká dvojice probila k mečbolům. Hned ten první za stavu 10:8 Prokopcov se Šimončíkem proměnili a dotáhli tak utkání s Rakouskem do vítězného konce.

Česká republika – Rakousko 3.2

Petr Korbel – Stefan Fegerl 1:3 (3,-8,-8,-9), Josef Šimončík – Daniel Habesoh 3:1 (-9,8,9,3), Dmitrij Prokopcov – Feng Xiaoquan 3:0 (9,5,6), Petr Korbel – Daniel Habesohn 1:3 (-8,5,-14,-9), Prokopcov, Šimončík – Fegerl, Feng Xiaoquan 3:1 (4,6,-6,8).

Po dramatickém utkání v Havířově zavládla v českém týmu pochopitelná radost z vítězství. „I když Rakušané přijeli bez svých opor, bylo to težké utkání. Daniel Habesohn i Fegerl šli v posledním období výkonnostně hodně nahoru, což prokázali i dnes v Havířově. Jsem rád, že jsme zápas nakonec dotáhli do vítěného koncei,“ konstatoval trenér Tomáš Demek, který musel těsně před začátkem střetnutí řešit problém se složením svého družstva. „Původně měl nastoupit Vráblík, ale při rozehráce pocítil bolest v zádech, a tak ho narychlo nahradil Šimončík. A hrál skvěle, stejně jako Prokopcov. Nebylo to jednoduché utkání. Mladí Rakušané nás hodně zlobili, ale zvládli jsme to. Je to super,“ pokračoval Demek, který měl šťastnou ruku při volbě hráčů do rozhodující čtyřhry. „Prokopcov se Šimončíkem spolu hráli před časem v El Niňu. Bya to dobrá volba,“ uzavřel reprezentační trenér Tomáš Demek.