Havířov odvrátil mečbol, série pokračuje

Stolní tenisté SKST Charvát Baník Havířov dnes porazili ve třetím utkání čtvrtfinále play-off české Extraligy mužů celek KST Robot Metalfin Hustopeče 4:3 a vynutili si prodloužení této série hrané na tři vítězné zápasy. O vítězi středečního dramatického duelu rozhodla až závěrečná čtyřhra. Marek Čihák s Michalem Benešem v ní porazili dvojici Bai He – Marek Klásek 3:2 na sety a upravili stav této čtvrtfinálové série na 1:2 pro Hustopeče. Čtvrté měření sil těchto soupeřů je na programu ve čtvrtek 20. března od 18:00 hodin opět v Havířově.

Středeční “televizní“ zápas v Havířově začal podle předpokladů. Bai He nedaroval Jakubu Fígeľovi ani set a Hustopeče šly do vedení. Domácí však rychle odpověděli, Michal Beneš měl v koncovkách pevnější nervy než mladý Číňan Zhao Boji a bylo srovnáno. Následující bitva bývalých čs. reprezentantů gradovala ve čtvrté sadě. Marek Klásek v ní utekl svému soupeři ze tří mečbolů, ale za stavu 14:13 byl Marek Čihák úspěšný a vybojoval druhý bod havířovského mužstva. Jenže Hustopeče mají ve svém středu Bai He. Slovenský reprezentant v utkání s Michalem Benešem na stole dominoval, vyhrál hladce 3:0 a bylo opět srovnáno.

Bai He udělal i v Havířově dva body, na vítězství jeho týmu to ale nestačilo

Za stavu 2:2 došlo na souboj generací mezi Jakubem Fígeľem a Markem Kláskem sice vyzněl pro zkušeného borce Hustopečí, ale jedenadvacetiletý slovenský stolní tenista předvedl ve druhé sadě husarský kousek. Fígeľ prohrával už 0:7 a 3:8, přesto dokázal set ještě vyhrát 13:11. Devětatřicetiletého Kláska nečekaná ztráta zdravě naštvala. Zkušený borec opět zapnul na plné obrátky a dovedl utkání do vítězného konce. Souboj generací pokračoval i v závěrečném singlu, tentokrát v “opačném gardu.“ Domácí Marek Čihák si s o dvaadvacet let mladším soupeřem poradil, stejně jako ve druhém utkání v Hustopečích, hladce 3:0 a poslal třetí čtvrtfinálový zápas play-off mezi SKST Charvát Baník Havířov a KST Robot Metalfin Hustopeče do rozhodující čtyřhry… Hosté nemohli použít sehranou dvojici Bai He – Kristián Kobes (studijní povinnosti), která nedávno vybojovala titul mistrů Slovenska. A jelikož mladý Číňan Zhang Boji se po dvou prohraných singlech na debl zjevně necítil, nastoupil vedle Bai He zkušený Marek Klásek. U domácích bojovali o prodloužení čtvrtfinálové série Marek Čihák a Michal Beneš. Bylo to opravdové vyvrcholení celého extraligového zápasu. Neuvěřitelné drama skončilo po třech hodinách, ruce nahoře měli po závěrečném míčku pátého setu stolní tenisté Havířova Marek Čihák a Michal Beneš.

Michal Beneš porazil Zhang Boji a po boku Marka Čiháka vyhrál i rozhodující čtyřhru

Extraliga družstev ve stolním tenisu

Čtvrtfinále play-off

3. zápas

SKST Charvát Baník Havířov – KST Robot Metalfin Hustopeče 4:3

Jakub Fígeľ – Bai He 0:3 -6,-6,-8), Michal Beneš – Zhao Boji 3:0 (8,10,10), Marek Čihák – Marek Klásek 3:1 (9,9,-8,13), Michal Beneš – Bai He (-5,-3,-6), Jakub Fígeľ – Marek Klásek 1:3 (-6,11,-6,-5), Marek Čihák – Zhao Boji 3:0 (8,7,4), čtyřhra Čihák / M. Beneš – Bai He / Klásek 3:2 (-8,10,-7,8,8). Stav této čtvrtfinálové série: 1:2.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://old.ping-pong.cz/extraliga