HB Ostrov v Evropském poháru stále suverénní, Ostrava prohrála

Filip Delinčák hraje v Salzburgu výborně, poslední zápas však prohrál ve zkráceném setu

Zatímco úvodní hrací den turnajů 1. fáze Evropského poháru mužů se oběma českým zástupcům shodně dařilo, v sobotním druhém hracím dni to bylo odlišné. Český mistr HB Ostrov pokračoval ve skvělých výkonech a třetí výhrou v řadě na portugalským GDCS Juncal si už zajistil postup do další fáze poháru. Naopak TTC Ostrava 2016 prohrál dvě utkání nejtěsnějším rozdílem a je bez šance na postup.

V Havlíčkově Brodu změřili domácí síly s papírově nejsilnějším soupeřem ve skupině portugalským GDCS Juncal. Nebylo to ale zdaleka tak vyrovnané utkání, jak se čekalo. Tomáš Tregler začal bezchybně, pak zvládl Dmitrij Prokopcov drama ve zkráceném setu a za stavu 5:5 mečbol pro sebe získal on, Michal Obešlo pak jistil výhru dalším zápasem bez ztráty setu.

Jistotu postupu dal hráčům českého mistra večerní duel Kyjeva s GDCS Juncal, který vyhráli Ukrajinci 3:1. Je tedy jisté, že HB Ostrov nemůže skončit horší než druhý. Čeká už ho pouze jediné utkání, a to právě proti Fortuně Kyjev.

Ostravané si cestu do další fáze poháru zavřeli dvěma prohrami 2:3 v sobotním programu. V dopoledním duelu s belgickým TTC Sokah Hoboken se nevedlo Felipemu Olivaresovi. V úvodním zápase prohrál s Benjaminem Brossierem ve zkráceném pátém setu 5:6, v rozhodujícím zápase pak nestačil na Poláka Michala Bankocze.

Večerní duel se španělským celkem Real Club Cajasur Priego byl možná ještě dramatičtější. Ostravané vedli už 2:0 a Olivares měl dobře rozehraný duel s Alejandrem Machadem. Španěl však vývoj otočil, získal bod a rozhodnout nakonec musela poslední dvouhra. V ní mladý slovenský reprezentant Filip Delinčák ještě stihl vyrovnat nepříznivý stav z 0:2 na 2:2 na sety, v tom posledním zkráceném však měl pevnější nervy Cuellar Caballero a zajistil španělskému týmu výhru.

V nedělním programu skupiny B proti sobě nastoupí od 11.30 hodin HB Ostrov a Fortuna Kyjev, ve skupině C pak od 12 hodin hraje TTC Ostrava 2016 proti italskému USD Apuania Carrara TT. Obě utkání můžete sledovat živě na ETTU TV.

Evropský pohár mužů, 2021/2022

Výsledky českých klubů

Skupina B

HB Ostrov Havlíčkův Brod GDCS Juncal 3:0

Tomáš TREGLER – Konstantin CHERNOV 3:0 (7,8,8), Dmitrij PROKOPCOV – Kirill SHVETS 3:2 (-7,11,-3,3,5), Michal OBEŠLO – Nuno GONZAGA 3:0 (2,7,9).

Skupina C

TTC Ostrava 2016 – TTC Sokah Hoboken 2:3

Felipe OLIVARES – Benjamin BROSSIER 2:3 (-5,10,6,-6,-5), Jakub KLEPRLÍK – Michal BANKOSZ 0:3 (-10,-8,-8), Filip DELINČÁK – Sam MABEY 3:2 (7,5,-9,-7,4), Jakub KLEPRLÍK – Benjamin BROSSIER 3:1 (-9,7,6,10), Felipe OLIVARES – Michal BANKOSZ 1:3 (-5,8,-8,-4).

TTC Ostrava 2016 – Real Club Cajasur Priego TM 2:3

Jakub KLEPRLÍK – Cuellar CABALLERO 3:0 (9,5,5), Filip DELINČÁK – Carlos MACHADO 3:0 (5,10,5), Felipe OLIVARES – Alejandro MACHADO 1:3 (9,-9,-7,-8), Jakub KLEPRLÍK – Carlos MACHADO 0:3 (-9,-9,-5), Filip DELINČÁK – Cuellar CABALLERO 2:3 (-7,-3,8,8,-2).