HB Ostrov zůstal v extralize jediným neporaženým týmem

Zkušený Dmitrij Prokopcov přispěl k vítězství nad Libercem jedním bodem

Všechna tři odehraná utkání 10. kola Extraligy mužů patřila domácím týmům. A to i přestože na stolech pražského El Niňa se představil jeden ze dvou neporažených celků soutěže TTC Enfireex Ostrava. Hráči ze severu Moravy však poprvé v sezoně prohráli a čistou bilanci tak drží už jen HB Ostrov, který si naopak poradil s Libercem.

Ostravané ve čtvrtek přehráli jasně Hradec Králové, ovšem cesta do Prahy a změna prostředí jim příliš neprospěla. Zatímco v prvním letošním vzájemném měření sil El Niňo porazili 3:0, tentokrát odjeli z Prahy s porážkou 1:3. Nedařilo se dvěma klíčovým hráčům. Šimon Bělík v úvodním zápase prohrál s Jakubem Zelinkou, pak nestačil Jakub Kleprlík na Vojtěcha Rozínka a na prohře nic nezměnila ani výhra Filipa Delinčáka nad Jakubem Kauckým. Skvěle hrající Zelinka totiž vybojoval klíčový třetí bod, když porazil Jakuba Kleprlíka. Pražané vyrovnali svoji bilanci v sezoně na tři výhry a tři prohry, takže se posunuli do horní poloviny tabulky.

Té sice vévodí díky většímu počtu utkání Ostrava, ale jinak je lídrem soutěže po skvělém výkonu HB Ostrov. Ambiciózní nováček soutěže nedal svému soupeři z Liberce žádnou šanci. Snad jen s výjimkou úvodní dvouhry, ve které Michal Blinka velmi znepříjemnil roli favorita Michalu Obešlovi. Získal jeden set a tři další prohrál až po dramatických koncovkách. Obešlovi spoluhráči z domácího týmu už své soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Dmitrij Prokopcov oslavil své nedávné narozeniny vítězstvím bez ztráty setu a také Radek Skála až na koncovku třetího setu neměl se svým soupeřem příliš mnoho práce.

V nedělním souboji mezi TJ Ostrava KST a Havířovem se domácí předvedli ve skvělé formě. Nezaváhali ani v jedné dvouhře a zaslouženě vyhráli 3:0. Nejprve přehrál František Onderka odchovance ostravského klubu Ondřeje Bajgera a pak porazil Tomáš Martinko jedničku hostujícího celku Petra Davida. Tečku za utkáním udělal osmapadesátiletý Miroslav Bindač, který o více než jednu generaci mladšímu Janu Valentovi povolil jen dva sety. Ostravané se díky výhře posunuli na šesté místo tabulky, Havířov zůstal s jedním vítězstvím v dolních patrech.

Další dva duely 10. kola byly kvůli karanténě Hodonína a KT Praha odloženy.

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 10. kola

SF SKK El Niňo Praha – TTC Enfireex Ostrava 3:1

Jakub ZELINKA – Šimon BĚLÍK 3:1 (3,-5,3,3), Vojtěch ROZÍNEK – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (-7,10,5,6), Jakub KAUCKÝ – Filip DELINČÁK 0:3 (-6,-7,-7), Jakub ZELINKA – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (-6,8,5,4).

HB Ostrov – SKST Liberec 3:0

Michal OBEŠLO – Michal BLINKA 3:1 (10,-8,10,14), Dmitrij PROKOPCOV – Jakub SEIBERT 3:0 (7,9,11), Radek SKÁLA – David PRŮŠA 3:0 (5,6,10).

TJ Ostrava KST – SKST Havířov 3:0

František ONDERKA – Ondřej BAJGER 3:1 (1,-6,7,8), Tomáš MARTINKO – Petr DAVID 3:1 (9,8,-4,4), Miroslav BINDAČ – Jan VALENTA 3:2 (10,7,-6,-9,11).