Hlasy vítězů a poražených

Ani druhý den po skvělém úspěchu Lokomotivy Vršovice Aquecon v prvním kole Ligy mistrů v Ochsenhausenu se na oficiálních webových stránkách Německého svazu stolního tenisu (DTTB) neobjevil o této události ani řádek! Jakoby se německý stolní tenis za tento výsledek styděl… A jakbysmet na stránkách TTF Liebherr Ochsenhausen, kde má poslední zpráva (pozvánka na utkání) datum 31. srpna. My přinášíme hlasy z obou našich táborů, vítězného (Vršovice) i poraženého (El Niňo).

Ani druhý den po skvělém úspěchu Lokomotivy Vršovice Aquecon v prvním kole Ligy mistrů v Ochsenhausenu se na oficiálních webových stránkách Německého svazu stolního tenisu (DTTB) neobjevil o této události ani řádek! Jakoby se německý stolní tenis za tento výsledek styděl… A jakbysmet na stránkách TTF Liebherr Ochsenhausen, kde má poslední zpráva (pozvánka na utkání) datum 31. srpna. My přinášíme hlasy z obou našich táborů, vítězného (Vršovice) i poraženého (El Niňo).

Trenér Vršovic Milan Orlowski: „Výsledek je fantastický, ale musíme být při zemi, protože jsme měli štěstíčko. Michal Bardoň vedl nad Apoloniou 2:0 a měl to perfektně rozehrané, ale na začátku třetího a čtvrtého setu dostal několik prasátek a Portugalec srovnal stav. V pátém setu ukázal Michal sebedůvěru, odhodlanost a zvládl ho. To byla první věc, která domácí zrazila k zemi. Před zápasem byli velmi optimističtí a v novinách vyšel článek, kde prezident klubu Rainer Ihle říká, že tato úloha, porazit Vršovice, bude lehce k vyřešení.
Bod Michala nás hodně nakopnul a nastoupil Macudaira proti Gačinovi. Podle mě naopak bylo povinností Kenty ho porazit. Chorvat je sice dobrý hráč, ale je dost robustní a špatně se pohybuje. To se projevilo v samotném zápase, kdy Kentovi nestačil v tempu a ten zvládl utkání v pohodě. Za stavu 2:0 pro nás byl velký tlak na Vráblíka, ale také Skačkova. Jirka to ustál hlavně v pátém setu, naopak Rus kazil balony, které by měl normálně proměnit. V prvním setu neměl Vráblík šanci, v druhém horko těžko vyhrál a vedl 2:1 na sety a 10:9. Při mečbolu zahrál dlouhý servis, to se mu vymstilo a set potom prohrál. Pátá sada byla bitva nervů se šťastným koncem pro nás. Pro domácí tým a diváky to byl obrovský šok. Do haly v Biberachu přišlo kolem 500 diváků, a to jsme měli smůlu, že ve stejný čas se hrála fotbalová kvalifikace Německo – Rakousko.
Jsem rád, že kluci se přesvědčili, že se dá hrát se všemi soupeři kromě té absolutní špičky. Náš úspěch je určitě tou nejlepší pozvánkou na utkání druhého kola doma proti Pontoise Cergy. Měli bychom nastoupit opět v nejsilnějším složení, tedy i s Macudairou. Ten měl původně hrát v tomto termínu mistrovství Asie, ale do Bejrútu nejede, naopak letí z Japonska do Prahy a poté chce startovat na Austrian Open ve Schwechatu… Kenta okamžitě zapadl do týmu. On je bezvadný jako většina Japonců, hrozně slušný a vychovaný. Já snad měl výhodu, že znám pár japonských slovíček, které jsem na něj vybalil a když jsem ho povzbuzoval japonsky, tak, myslím, byl rád.“

Jiří Vráblík: „Určitě se mi nastupovalo dobře, když jsme vedli 2:0. Dosud jsem hrál se Skačkovem jen jednou a prohrál 0:3 loni na mistrovství světa družstev v Moskvě. V prvním setu jsem neměl moc co hrát, jen kolem mě míčky lítaly a vypadalo to tak jako v utkání v Moskvě. Potom přišel moment, kdy se strašně povzbudil proti mně do obličeje a to mě možná vyprovokovalo tak, že jsem zápas začal otáčet. On je znám, že když vede, tak není k zastavení, ale ve vyrovnaných koncovkách mu ujíždějí nervy. To se také ukázalo a v koncovkách byl Skačkov poloviční a já jsem si věřil.“

Předseda El Niňa Zbyněk Špaček: „Z mého pohledu zahrál z našich stoprocentně jen Tregler proti Chuangovi. Žel, pár vlastních chyb z forhendové strany ho připravilo o výhru v prvním setu. Soupeř má vynikající bekhend a Tomáš se mu v tomto úderu vyrovnal. Výsledek byl sice 3:0 pro Chuanga, ale přesto Tomáš zahrál výtečně. Chuangovo tempo, timing a rychlost jsou neuvěřitelné. V druhém utkání Konečného proti Lebessonovi Tomášovi utíkal na tvrdých stolech Cornilleau servis a soupeři umožňoval hned útočit. První set a začátek druhého setu byl z jeho strany velmi špatný a vůbec se nedostal do hry. Francouz okamžitě trestal jakýkoliv špatný příjem. Potom Konečný změnil taktiku, servis rozehrával nebo dával dlouhý čopovaný pink, začal se mu dařit blok a úplně se to otočilo. Zase Lebesson neměl co hrát. Jenže trenér Chila je zkušený hráč a zřejmě poradil Lebessonovi, aby riskoval příjem rychlým útokem a zkoušel topspinové přechody nad stolem. Oboje se mu dařilo. Ještě v pátém setu vedl Tomáš v začátku, pak zkazil dva lehké balónky a rozjetý Francouz už šanci využil. Ve třetím zápase na mě působil Michal Obešlo nervózně, přesto bych řekl, že ve hře byl lepší než Gauzy. Ale rozhodlo to, že Michal kazil míčky, které normálně při útoku proměňuje. Každý druhý útok zkazil, a s tím vyhrát nemohl.
Nula tři je hrozné na pohled, ale pro Levallois to nebylo zase tak lehké. Ano, všichni tři hráči byli žebříčkově výše než naši, někde je větší rozdíl, Chuang – Tregler, jinde menší, Gauzy – Obešlo. Přesto se dal uhrál lepší výsledek.“

Trenér El Niňa Josef Plachý: „Tregler podal velmi dobrý výkon a líbil se mi svým pojetím. Bylo to vyrovnané utkání a rozhodlo, že Chuang byl tvrdší a důraznější. V druhé dvouhře začal Lebesson v jeho klasickém nátlakovém tempu a Konečnému trvalo dost dlouho, než ho zachytil. Potom s ním srovnal krok a třetí set vyhrál, jenže potom rozhodly Tomášovy chyby – dlouhý servis a tím pádem se dostával do pasivity. Lebesson chodil do kontraspinu z těžkých pozic a udržoval si aktivitu. Michal Obešlo není momentálně v herní pohodě, v utkání se trápil a často nevěděl, zda má hrát forhend nebo bekhend.“