Hodnocení čtvrtého dne MEJ v Praze

Večerní semifinále nám přinesla opravdu zajímavou podívanou. Samozřejmě , že jsme se nejvíce zajímali o zápas našich kadetů. V jednom z oblouků Sazka Areny vytvořili naši diváci výbornou kulisu a neúnavně povzbuzovali naše chlapce.

Výsledek již uvedl Radim, proto se nebudu opakovat. Ani Frantíci nezastavili sérii vítězství Tomáše Treglera, je stále bez porážky. Michal Zatřepálek se překonával a odehrál super zápas, škoda vedení v pátém setu. V deblu rozhodoval Tregler na milimetr přesnými přechody forhendem a další Michal, tentokrát Hájek ukázal Francouzům klidnou ruku při flipech z příjmu. Především v závěru rozhodujícího čtvrtého setu přiváděl soupeře do úzkých. Tregler dostal od začátku svého soupeře pod tlak a jasně vedl. Ve třetím setu krátce zaváhal a nechal soupeře stáhnout pětibodový náskok. Bouřlivě povzbuzující diváci zvedli Treglera z krátkého útlumu a několika tvrdými míči Tomáš strhl vítězství na svou stranu. Jsme ve finále. Ve druhém semifinále si hladce poradili Angličané s Němci 3:0.

Podle předpokladu se do finále probojovaly Němky přes Srbsko 3:0. Určitě je překvapením porážka Rumunska od kadetek Ruska 1:3.
V mé speciální kategorii jsem byl zvědav, jak dopadne repríza loňského finále Španělsko – Maďarsko. Snad poprvé na turnaji jsem viděl hrát Ramirez tak, jak to skutečně umí a hned v úvodu porazila jedničku Maďarek Li Bin, hráčku čínského původu. Dvorak si pohlídala Pergel a s třetím bodem bodem Španělky počítat nemohly. Jejich třetí hráčka je velmi slabá. Nakonec to byl jediný bod, který Maďarky získaly. Li Bin sice vedla s Dvorak 2:0 na sety, ale zkušená Dvorak , která jezdí již řadu let i na turnaje dospělých, změnila taktiku a ostatní tři sety s náskokem získala – 3:1 pro Španělsko. Rusky se snažily vymyslet taktické změny v sestavě, jelikož obranářka Zelenova hraje špatně s oběma útočnicemi z Rumunska. Trenérka Ruska nakonec postavila Lemeshevskayu proti Dodean, kterou před pár týdny porazila. Ruska hraje stylem blokováním trávou u stolu a z forhendu útočí, je to velmi specifické a špatně se děvčatům proti takovému stylu hraje, hodně změn v délkách a rotacích míčků. Tentokrát hrála Dodean bezchybně a suverénně vyhrála. Samara se se svou levačkou prosadila proti nebezpečné a stále se zlepšující Prokhorové, která se snaží prosadit topspinovou hrou z obou stran. Zelenova ve svém zápase s Mamaligou nejprve nebyla dostatečně trpělivá a prohrála úvodní sadu. Trenérka Ruska jí zřejmě hodně domluvila a možná i zakázala její nepřipravené forhendové útoky a hned se stav otočil pro Rusko. Výborný zápas předvedly Dodean s Prokhorovou, oboustranný útočný pinec obou aktérek byl opravdovou podívanou. Ruska měla po celý průběh zápasu navrch a přesto prohrála 2:3. V pátém setu dokonce už vedla 7:2 a vedení neudržela, možná trochu psychická bariéra, nebo strach z vítězství?? Rumunky jsou tedy ve finále. Němci velmi rychle vyprovodili Turky od stolu vítězstvím 3:0. Jen čínský Turek bojoval s Ovtcharovem na pět setů. Ostatní zápasy Bauma i Kriegera byly hladkou záležitostí.

Urputní Rakušané už vedli s Francií 2:0 a vypadalo to, že se rodí velké překvapení turnaje. Poté porazil Mattenet nejslabšího Rakušana Storfa a poté i Lebesson Číňánka Fenga. Velmi šikovný Fegerl vedl s Francouzským černouškem Salifou již 2:0 na sety, ale svůj zápas k vítězství nedovedl. Nejtěsnějším rozdílem prohrál v pátém setu.