Hodonín byl blízko senzační výhře, ale nakonec s Linzem prohrál

V utkání se skvěle prezentovala posila českého mistra Ng Wing Nam z Hong Kongu

Úvodní utkání nového ročníku Ligy mistryň přinesl v Hodoníně mimořádně vyrovnaný souboj, v němž český mistr nebyl daleko od senzačního vítězství nad rakouským Linz AG Froschberg. Vedl už 2:1 na zápasy, ovšem finiš patřil hostujícímu týmu, který nakonec vyhrál 3:2.

Hned na úvod utkání viděli diváci velmi nezvyklý a mimořádně kvalitní souboj. Nastoupily totiž proti sobě spoluhráčky z bronzového týmu Hong Kongu z posledního MS v Halmstadu. V barvách domácích Ng Wing Nam a v týmu Linze 31. hráčka světového žebříčku Soo Wai Yam Minnie. Velmi vyrovnaný duel pro sebe v pěti setech získala domácí posila a Hodonín šel do vedení.

Ve druhé dvouhře to měla Polka Natalia Partyková proti 16. hráčce světa Sofii Polcanové hodně těžké. Prohrála dva sety v koncovce a nakonec na zkušenější soupeřku nestačila. Pak ovšem opět poslala do vedení českého mistra Solomiya Brateyková. Hostující trenér poslal trochu překvapivě do hry Švédku Christinu Källbergovou, která nahradila svoji krajanku Lindu Bergströmovou. „Tohle jsme nečekali, myslela jsem, že budu hrát proti Bergströmové a připravovala jsem se na hru do obrany. Ale stejně jsem si i proti Källbergové věřila. Minule jsem s ní prohrála, ovšem mám hodně natrénováno a cítila jsem se v pohodě,“ řekla po zápase ukrajinská reprezentantka v barvách Hodonína.

Brateyková vyhrála důležitou koncovku prvního setu a pak dokázala odpovědět na oba vyhrané sety své soupeřky. V pátém setu už byla jasně lepší. „Byl to psychicky i fyzicky hodně náročný zápas, ale pomohli mi fanoušci. Byli super a i díky jejich podpoře jsem vybojovala důležitý bod.“

V souboji týmových jedniček měla Ng Wing Nam možnost dotáhnout utkání do vítězného konce, což by byla bezpochyby velká senzace. Jenže Sofia Polcanová není nadarmo v elitní dvacítce světového žebříčku. Minimálně chybovala v klíčových momentech měla pevnější nervy. Otočila nepříznivý vývoj úvodního setu, který pak v koncovce vyhrála. Podobně si vedla i v setu druhém a i přes zaváhání v další sadě dotáhla zápas do vítězného konce.

Vše musela rozhodnout až poslední dvouhra, do níž vstupovala Soo Wai Yam Minnie v roli favoritky. Natalia Partyková s ní v úvodním setu držela krok, ovšem pak už postupně získávala hráčka Linze navrch. Vyhrála 3:0 a dotáhla tak do vítězného konce celé utkání. „Před zápasem bych tento výsledek asi bral, jenže jsme vedli 2:1. To je pak vždycky veliká škoda, když se takto rozehraný souboj prohraje. Ale všechny hráčky bojovaly ze všech sil. Podle mého názoru byl klíčovým momentem první set čtvrtého zápasu. V něm vedla Ng Wing 9:5, ale pak Polcanová set vyhrála. Tam se to lámalo. Na druhé straně víme, že cesta do čtvrtfinále povede hlavně přes španělský klub, se kterým budeme teprve hrát. Na tato utkání soustředíme svoji sílu,“ shrnul vystoupení českého mistra trenér Jaroslav Mikeska.

Liga mistryň, sezona 2019/2019

Skupina D

SKST Stavoimpex Hodonín – Linz AG Froschberg 2:3

NG Wing Nam – SOO Wai Yam Minnie 3:2 (9,-9,4,-9,8), Natalia PARTYKOVÁ – Sofia POLCANOVÁ 0:3 (-11,-3,-15), Solomiya BRATEYKOVÁ – Christina KÄLLBERGOVÁ 3:2 (11,-8,6,-8,6), NG Wing Nam – Sofia POLCANOVÁ 1:3 (-9,-10,9,-4), Natalia PARTYKOVÁ – SOO Wai Yam Minnie 0:3 (-9,-5,-7).