Hodonín na Evropském poháru skončil ve čtvrtfinále

Domácí Nový Sad byl nad síly českého klubu a vyhrál těsně 3:2

Cesta SKST Stavoimpex Hodonín v Evropském poháru skončila ve čtvrtfinále, kde po velmi vyrovnaném duelu prohrál s domácím TTC Novi Sad 2:3. Klíčovou hráčkou utkání byla Srbka Aneta Maksutiová, která dokázala porazit Solomiyu Brateykovou i Natálii Partykovou.

To přiznal po utkání i trenér Jaroslav Mikeska. „Hrála opravdu velmi dobře, tlačila se aktivně do topspinu, což byla její hra. Ani jedna z našich hráček ji v tom nedokázala zabránit,“ řekl.

Domácí tým mohl utkání klidně ukončit i dříve, jenže ve druhé dvouhře neproměnila Tijana Jokičová tři mečboly. Zápas začala lépe Natália Partyková, pak ovšem její soupeřka změnila taktiku a měla i trochu více štěstí. Koncovka zkráceného pátého setu však patřila Partykové. Za stavu 3:5 uhrála tři míčky za sebou a vyrovnala stav utkání.

Do vedení poslala český klub po vynikajícím výkonu ve třetí dvouhře Linda Záděrová, bohužel, do vítězného konce už to hráčky Hodonína nedotáhly. Maksutiová i Jokičová v závěrečných dvouhrách neztratily ani set. „Mrzí nás to. Postup do čtvrtfinále je samozřejmě hezký, ale my jsme chtěli ještě o jedno kolo dál. Tohle utkání šlo vyhrát, jenže vynikající výkon Maksutiové a taky řada zbytečných nevynucených chyb zejména Brateykové byly hlavními příčinami prohry,“ uzavřel účast na Evropském poháru Jaroslav Mikeska.

Do semifinále nepostoupil ani francouzský Etival Clairefontaine ASRTT s Hanou Matelovou v sestavě. Prohrál s CP Lyssois Lille Métropole 0:3. Česká hráčka podlehla v utkání Lindě Bergströmové 2:3.

Evropský pohár žen, Nový Sad

Výsledek čtvrtfinále play off

TTC Novi Sad – SKST Stavoimpex Hodonín 3:2

Aneta MAKSUTIOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:0 (10,9,9), Tijana JOKIČOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 2:3 (-3,-7,9,5,-5), Alina Georgina ZAHARIOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 0:3 (-9,-2,-7), Aneta MAKSUTIOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 3:0 (8,7,8), Tijana JOKIČOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:0 (4,9,12).