Hodonín podruhé uspěl a je ve čtvrtfinále

Ukrajinka Solomiya Brateyková porazila v rozhodujícím zápase obranářku Jian Wei

Na Evropském poháru žen v srbském Novém Sadu vyhrály hráčky SKST Stavoimpex Hodonín i své druhé utkání ve skupině D a zajistily si postup do čtvrtfinále. Bylo to ještě vyrovnanější než v úvodním duelu. Tentokrát porazily italský klub ASD Quattro Mori Cagliari 3:2.

Na vítězství se podílela trojice Natália Partyková, Solomiya Brateyková a Linda Záděrová rovným dílem. Každá přispěla bodem.

Skvělý výkon v utkání podala rumunská reprezentantka Tania Plaianová, která porazila bez ztráty setu Brateykovou i Partykovou. Jenže její spoluhráčky na trojici z Hodonína nevyzrály. Obranářka Jian Wei prohrála s Natálií Partykovou 0:3, pak po skvělém výkonu porazila Linda Záděrová ve třetím zápase Rossanu Ferciugovou a rozhodující bod zařídila Solomiya Brateyková. S Jian Wei sice prohrála první set, ale pak na nepříjemnou obranu našla recept a trpělivou a důraznou hrou zápas otočila. Ve třetím setu dokonce odvrátila dva setboly.

Veliké emoce do utkání vnesl sporný moment ve čtvrtém setu za stavu 6:6. Italská hráčka signalizovala dvojdotek Brateykové. Viděla, že se míček hodonínské hráčce odrazil od ruky a pak až od pálky, což ovšem nebyla pravda. Bod sice rozhodčí nejprve přiznali Italce, ovšem po protestu trenéra Jaroslava Mikesky vše musel řešit vrchní rozhodčí. „Mia se proti pravidlům neprovinila. Rukou se míčku nedotkla. Byl to neúmyslný dvojdotek. Vrchní rozhodčí nařídil nový míček a zápas pokračoval. Emoce však byly až do jeho konce a vlastně i po skončení. Ale vyhráli jsme, jednoznačně rozhodla naše větší vyrovnanost v družstvu. Teď budeme čekat na večerní los a v sobotu se těšíme na čtvrtfinále,“ řekl po utkání kouč českého týmu.

Český klub postoupil ze skupiny D z prvního místa a o víkendu ho čeká sobotní utkání o postup mezi čtyři nejlepší týmy. Do play off se probojoval také francouzský klub ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT, v jehož barvách hraje česká reprezentantka Hana Matelová. Prohrál sice s maďarským SH-ITB Budaörsi Sport Club 2:3, ale vzhledem k tomu, že ve skupině B jsou pouze tyto dva kluby, oba postupují. Hana Matelová v utkání porazila Georginu Potaovou i Marii Fazekašovou.

Evropský pohár žen, Nový Sad

Výsledky v základních skupinách

Skupina D: ASD Quattro Mori Cagliari – SKST Stavoimpex Hodonín 2:3

Tania PLAIANOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 3:0 (6,7,9), Jian WEI – Natália PARTYKOVÁ 0:3 (-7,-5,-4), Rossana Antonella FERCIUGOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 0:3 (-6,-7,-8), Tania PLAIANOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 3:0 (2,6,10), Jian WEI – Solomiya BRATEYKOVÁ 1:3 (6,-6,-11,-8).