Hodonín předvedl v Lize mistryň skvělou práci ve Španělsku

Bez ztráty jediného setu český mistr vyhrál a udělal důležitý krok za postupem do čtvrtfinále

Po těsné domácí prohře s Linzem v Lize mistryň potřebovaly hráčky SKST Stavoimpex Hodonín zmobilizovat síly, bleskově zapomenout a připravit se na důležitý souboj ve Španělsku. Čekali je utkání 3. kola proti Leka Enea Tenis de Mesa, které mělo hodně napovědět o ambicích obou celků na postup do čtvrtfinále.

Trenér Jaroslav Mikeska neměl důvod měnit sestavu, takže do utkání nastoupila trojice Natalia Partyková, Ng Wing Nam a Solomiya Brateyková. Všechny tři hráčky předvedly skvělý výkon a svým soupeřkám nedaly sebemenší šanci. V duelu neztratily ani set a výhrou 3:0 se přiblížily na dosah postupu mezi osm nejlepších družstev soutěže.

Další utkání čeká Hodonín na začátku prosince, kdy pojede k odvetě do Linze, 6. prosince pak uzavře boje v základní skupině doma se španělským soupeřem Leka Enea. Prozatím je český tým na druhém místě v tabulce.

Liga mistryň, sezona 2019/2019

Skupina D

Leka Enea Tenis de Mesa – SKST STAVOIMPEX Hodonin 0:3

LIN Chia-Chin – Natalia PARTYKOVÁ 0:3 (-5,-5,-8), Maria XIAO – NG Wing Nam 0:3 (-5,-9,-5), Roxana Mihaela IAMANDIOVÁ – Solomiya BRATEYKOVÁ 0:3 (-3,-9,-3)